LIVE "din viitor" cu George Buhnici de la CES 2013 pe Twitter si stirileprotv.ro, ACUM

buhnici

CES 2013, cel mai mare targ de tehnologie din lume, va fi prezentat si anul acesta in direct de Stirileprotv.ro, Yoda.ro, Incont.ro si George Buhnici.

CLICK AICI pentru a vedea live video alaturi de George Buhnici cele mai tari lansari din tehnologie de la CES 2013. Daca esti pe tableta sau pe telefonul mobil, CLICK AICI.

Pentru al doilea an consecutiv, Stirileprotv.ro va vor prezenta "Live din viitor" de la Las Vegas cele mai importante lansari din tehnologie, cateva pregatite sa devina produse de top pe piata in urmatorul an, de la CES 2013, in intervalul 8-11 ianuarie. Din data de 9 ianuarie, George Buhnici va transmite live video din Las Vegas si se va juca cu cateva dintre produsele marilor producatori prezenti la CES, precum Samsung sau LG, pe ProTV News si pe Stirile ProTV.

George Buhnici a ajuns deja in Las Vegas va va tine la curent in fiecare zi pe Twitter cu cele mai noi aparitii de la eveniment, aici:

Citește și
ASUS WL-330NUL Pocket Router
ASUS WL-330NUL Pocket Router, cel mai mic router Wi-Fi din lume

Consumer Electronics Show (CES) este cel mai mare targ de tehnologie din lume are o vechime de 45 de ani a reusit anual sa adune aproximativ 150.000 de vizitatori interesati sa asiste la cele mai noi lansari tehnologice sau cele mai avansate produse tech din gama auto. Anul acesta, dintre producatorii de masini, Chrysler, Ford, General Motors, Hyundai, Kia, Audi si Subaru si-au anuntat prezenta.

Datorita interesului urias generat atat printre producatorii de produse tehnologice, dar si printre pasionatii de tehnologie, CES a devenit in timp principala rampa de lansare a unora dintre cele mai importante inventii din ultima jumatate de secol. Printre produsele aparute in premiera la CES in istorie putem regasi Compact Discul, in 1981, celebrul Tetris, in 1988, HDTV, in 1998, Hard-disc VCR un an mai tarziu, Microsoft Xbox si Plasma TV in 2001, Blu-Ray Disc in 2003, dar si 3D HDTV-ul in 2009. Anul trecut, evenimentul a strans 153.000 de persoane, un record istoric, si a fost ultima data cand Microsoft a mai fost prezent, anuntandu-si oficial retragerea.

In jurul lui CES 2013 exista zvonuri ca Samsung ar veni cu noul Galaxy SIV, insa este putin probabil ca noul model ar putea fi lansat intr-un interval atat de scurt de timp fata de precedentul, Galaxy SIII, in mai 2012. Nvidia ar urma sa apara cu urmasul procesorului Tegra 3, si anume Tegra 4, Intel pregateste un nou procesor, Z2760, pentru telefoanele mobile si tablete, HTC are doua telefoane gata de lansare, Westinghouse propune un 110-inch 4K LED TV, iar RIM ar putea veni cu Blackberry 10, telefonul care ar putea resuscita modelul Blackberry.

Una dintre vedetele evenimentul va fi un televizor mai mare, mai spectaculos, de la Samsung. Producatorii propun cel mai mare Ultra HD TV al momentului.

Toate aceste lansari de la CES 203, dar si multe altele, vor putea fi urmarite live pe StirileProTV.ro, ProTV News, la TV pe Stirile ProTV, dar si pe site-ul economic Incont.ro si cel de tehnologie Yoda.ro, de pe 8 ianuarie 2013, unde George Buhnici va va prezenta in detaliu fiecare "jucarie" in parte.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Așa arată astăzi stadionul din România reabilitat cu 20 de milioane de euro în urmă cu nici doi ani
FOTO Așa arată astăzi stadionul din România reabilitat cu 20 de milioane de euro în urmă cu nici doi ani
Citește și...
FOTO. Premiera mondiala la CES. A fost lansat stick-ul USB cu o capacitate de 1 Terabyte
FOTO. Premiera mondiala la CES. A fost lansat stick-ul USB cu o capacitate de 1 Terabyte

Compania Kingston a anuntat, in cadrul targului de tehnologie CES 2013 de la Las Vegas, lansarea unui stick care poate inmagazina 1TB de informaatii.

ASUS WL-330NUL Pocket Router, cel mai mic router Wi-Fi din lume
ASUS WL-330NUL Pocket Router, cel mai mic router Wi-Fi din lume

Taiwanezii lanseaza WL-330NUL Pocket Router la targul de tehnologie CES 2013. GALERIE FOTO

Cel mai subtire ceas din lume a fost lansat la CES 2013. E mai fin decat un card de credit
Cel mai subtire ceas din lume a fost lansat la CES 2013. E mai fin decat un card de credit

Companiile Central Standard Timing si E-ink au lanasat la Consumer Electronics Show (CES) 2013, din Las Vegas, ceasul de mana CST-01, cel mai subtire din lume, potrivit portalului CNET.

Recomandări
“România se poate trezi peste noapte într-o situație infernală”, alimentată de revizionismul lui Trump și Putin | INTERVIU
“România se poate trezi peste noapte într-o situație infernală”, alimentată de revizionismul lui Trump și Putin | INTERVIU

România riscă să intre într-o zonă de insecuritate majoră, într-un context internațional tot mai volatil, în care revizionismul lui Donald Trump și Vladimir Putin ar putea încuraja și alte state din Europa de Est să conteste suveranitatea țărilor vecine.

Cum a ajuns rialul să aprindă butoiul de pulbere iranian. Republica Islamică e mai slabă ca oricând și există doar 3 scenarii
Cum a ajuns rialul să aprindă butoiul de pulbere iranian. Republica Islamică e mai slabă ca oricând și există doar 3 scenarii

Prăbușirea rialului la un curs de 1,4 milioane pentru un dolar american a zdruncinat piața deja fragilă a Iranului și a declanșat greve în Marele Bazar din Teheran, care apoi au explodat în cele mai sângeroase proteste din istoria recentă a Iranului.

Alertă în județul Teleorman. O navă care transporta peste 1.100 de tone de fertilizator a început să se scufunde
Alertă în județul Teleorman. O navă care transporta peste 1.100 de tone de fertilizator a început să se scufunde

Autorităţile din Teleorman au anunțat că au constatat o creştere a indicatorilor de amoniu în Dunăre, după ce o navă care transporta peste 1.100 de tone de fertilizator a început să se scufunde în zona Portului Zimnicea.