Sibiul redevine capitala nationala a modei

60586201

Cea de-a sasea editie a Feeric Fashion Days aduna in Sibiu nume importante ale modei. 25 de designeri romani si straini vor prezenta, timp de sase zile, cele mai noi tendinte de moda eropeana.

Intre 25 si 30 iunie, Sibiul va fi capitala modei. Pe langa cele doua seri de gala din 29 si 30 iunie, ce vor avea loc pe pasarela suspendata din Piata Mica, designerii romani si straini vor prezenta individual colectii inedite in ton cu locul de desfasurare.

Adina Buzatu, Natalia Vasiliev, Evgheni Hudorojcov, Bianca Popp, Erika Lopez sau Ana Maria Galan, dar si multi alti designeri de talie internationala au pregatit colectii spectaculoase pentru prezentarile de moda de la Sibiu.

Spre exemplu, Adina Buzatu, unul dintre cei mai cunoscuti stilsti romani va prezenta, in 29 iunie, o colectie de imbracaminte masculina in decorul fantastic al Palatului de vara al baronului Samuel von Brukenthal din Avrig. Tot la Palatul Brukenthal din Avrig, Bianca Popp isi va prezenta noile creatii intr-un spectacol acvatic. Modelele vor defila prin apa, pe cursul paraului din curtea Palatului.

Pe 28 iunie, pe Pasajul Scarilor, Natalia Vasiliev revine la Sibiu cu o prezentare de gala si o prezentare individuala cu influente medievale. Tot atunci, Feeric Fashion Days il are ca invitat, pentru prima data, pe designerul sarb Pedja Naric. Pedja este unul dintre designerii de top din Serbia, iar prezentarea sa individuala va avea loc in fabrica de dropsuri Feleacu a grupului Boromir, iar liniile de productie vor fi functionale in timpul prezentarii.


 

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Atacuri cu drone ucrainene asupra infrastructurii petroliere din sudul Rusiei şi incendiu la o rafinărie din Krasnodar

Drone ucrainene au atacat vineri mai multe infrastructuri petroliere din sudul Rusiei, provocând un incendiu la o rafinărie din regiunea Krasnodar, au anunțat autoritățile ruse.

Proiecție INS: Populaţia României ar urma să scadă la 15,633 milioane de locuitori, în 2080

Populaţia României va ajunge la 15,633 de milioane de persoane, în 2080, faţă de 19,043 de milioane la 1 ianuarie 2025, arată cele mai recente proiecţii realizate de Institutul Naţional de Statistică (INS), publicate vineri.

O femeie din București care amenința că se sinucide a fost salvată la timp de polițiști. Agenții au intrat pe ușă și pe geam

Poliţiştii au salvat o femeie în vârstă de 56 de ani, aflată într-un apartament din Bucureşti şi care ameninţa ameninţa că se sinucide. Echipele de intervenţie au pătruns în acelaşi timp în locuinţă prin spargerea uşii, dar şi pe fereastră.