Stirile Pro TV de la ora 19:00, din 09.07.2011
09-07-2011
|
21:59
Campion pentru Romania, Lucian Bute va urca in ring, ca sa-si apere titlul. Milioane de oameni il sustin in meciul cu Mendy.
TREI ZILE DE FOC
Canicula este inamicul public numarul unu in aceste zile de foc. Temperaturile se apropie de 40 de grade, iar ambulantele au cules pacientii doboriti de soare, in toata tara.
JON BON JOVI LA BUCURESTI
Jon Bon Jovi, cel mai atragator star rock, a aterizat la Bucuresti, cu bucatarul dupa el. Fanii abia asteapta concertul din Piata Constitutiei.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
stirile protv,
Dată publicare:
09-07-2011 21:55
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Stirile ProTV de la 13:00
Stirile de la ora 13:00, din 09.07.2011
Ministrul Educatiei, Daniel Funeriu, a prezentat, in urma cu putin timp, rezultatele finale de la bacalaureat, dupa rezolvarea contestatiilor.
Stirile ProTV de la 07:00
Stirile de la ora 07:00, din 08.07.2011
Flacari uriase si trambe de fum, au ingrozit azi-noapte un cartier intreg din Sibiu. Un puternic incendiu izbucnise la un depozit de mobila, iar pompierii au reusit cu greu sa impiedice focul sa se extinda la blocurile din apropiere.
Recomandări
Ilie Bolojan a făcut bilanțul celor șase luni de guvernare: „Vom avea un deficit mai mic decât 8,4% pe care ni l-am propus”
Premierul Ilie Bolojan a făcut, marţi, un bilanţ al activităţii Executivului în 2025 și a declarat că, în prima jumătate a anului, măsurile Guvernului au pus finanțele publice în ordine, asigurând respectarea țintei de deficit la final de an.
Reformă majoră a concediilor medicale: angajatorul va plăti 5 zile. Ce se întâmplă cu prima zi
Angajatorul va suporta plata a cinci zile de concediu medical, de la 1 februarie 2026, iar prima zi de concediu este diminuată de la plată. Guvernul a adoptat, în ședința de marți seara, o ordonanță de urgență în acest sens.
Până când vrea Guvernul să fie promulgată, „cel târziu”, legea privind pensiile magistraților. „Așteptăm observațiile CE”
Absența celor patru judecători CCR de la ședința pentru pensiile magistraților naște noi discuții despre cum ar putea fi deblocată situația ca să nu pierdem 231 de milioane de euro.