Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Dinamo

Echipa din Stefan cel Mare s-a calificat dramatic in semifinalele Cupei Romaniei, dupa un meci care a oferit tot ce se putea - goluri, ratari imense, eliminari, prelungiri si penaltyuri.

La finalul celor 90 de minute scorul era 1-1, prin golurile reusite de Munteanu '67, pentru Dinamo, si Dina '31, pentru Universitatea Craiova.

Dupa 120 de minute, s-a mentinut egalitatea dintre cele doua echipe, astfel ca s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.

Pentru Dinamo au punctat Andrei Cristea, Catalin Munteanu, Adrian Cristea si a ratat Bordeanu, in timp ce pentru Universitatea a inscris Ologu si au ratat Gaman, Barboianu si Mihai Costea.

Sferturi cat o finala in Cupa Romaniei la Pro TV!
„Ce se întâmplă e nebunie curată. Și-au ieşit din minţi. Sunt ruşinea Rusiei”. Omul interzis în Rusia lui Putin vine la București
O tânără gimnastă murit la doar 17 ani. "A luat-o de lângă noi în doar 24 de ore"

In primul deceniu al secolului 21, cea mai puternica liga de fotbal este Premier League. In clasamentul facut de Federatia Internationala de Istorie si Statistica a Fotbalului, Liga lui Mitica este pe locul 23.

Miercuri e Dinamo-Craiova de la ora 20:45, iar joi, de la aceeasi ora, e Rapid – Steaua. De asemenea, Sport.ro transmite celelalte doua sferturi: Brasov-Timisoara si CFR – Bistrita.

Jucatorii si antrenorii echipei FC Brasov, sanctionati cu 10% din contracte

Conducerea gruparii FC Brasov a sanctionat jucatorii si membrii stafului tehnic cu aplicarea unei reduceri de 10% a contractelor. Motivul? Rezultatelele slabe din ultimele etape, care au dus echipa pe locul 17 al clasamentului.

Ursula von der Leyen avertizează: Putin îşi concentrează atacurile hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi

Preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a declarat vineri că Rusia îşi concentrează atacurile sale hibride asupra Finlandei, prin trimiterea de migranţi, informează AFP.

Trei dintre avioanele de luptă F-16 cumpărate de MApN din Norvegia au ajuns în România. GALERIE FOTO

Ministerul Apărării Naţionale anunţă că vineri trei aeronave F-16 Fighting Falcon achiziţionate de România de la Regatul Norvegiei au aterizat în Baza 71 Aeriană „General Emanoil Ionescu", de la Câmpia Turzii, în vederea dotării Escadrilei 48 Vânătoare.

Reacție neașteptată a Iranului după atacul atribuit Israelului. „Mai degrabă infiltrare decât atac”

Teheranul minimizează exploziile de vineri atribuite Israelului şi anunţă că nu intenţionează să se răzbune, în dorinţa de a evita un război în regiune.