STEAUA a fost invinsa de AJAX Amsterdam, scor 0-2, in Europa League. VIDEO

Steaua-Ajax

Echipa Steaua Bucuresti a fost invinsa, joi, in deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), de formatia olandeza Ajax Amsterdam, in prima mansa a 16-imilor de finala ale Ligii Europa.

Echipele de start la meciul Ajax Amsterdam - Steaua Bucuresti, care a inceput la ora 20.00, pe stadionul Amsterdam Arena, in prima mansa a 16-imilor de finale ale Ligii Europa.

Ajax Amsterdam:

Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - Schone, Sigthorsson, Eriksen - Cuenca, De Jong, Fischer.

Antrenor: Frank de Boer.

Gigi Becali a plecat din tara inainte de verdictul de luni. "Nu ma mai intorc daca ma condamna"
Ce au păţit poliţiştii care l-au lăsat pe Vlad Pascu să conducă drogat

Steaua Bucuresti:

Tatarusanu - Rapa, Gardos, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu - Nikolici.

Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

LIVE TEXT:

Minutul 90: Pintilii intra tare la De Jong si vede al doilea galben! Mijlocasul nu va juca la Bucuresti, la fel ca si capitanul Bourceanu! Steaua are probleme mari inaintea returului!

Minutul 82: Ultima modificare in ambele echipe! Costea intra la Steaua in locul lui Adi Popa, iar Boeriggter apare la Ajax pentru Sigtorsson!

Minutul 73: Si De Boer face a doua modificare: Cuenca iese, intra Poulsen.

Minutul 71: Inca o schimbare la Steaua: intra Adi Rocha in locul lui Rusescu!

Minutul 60: Ocazie URIASA a Stelei! Tatu ii trimite lui Latovlevici, fundasul stanga centreaza perfect pentru Rusescu, a carui reluare din cativa metri e blocata excelent de Cillessen!

Minutul 59: Tatu suteaza din coltul careului mare, mingea trece peste poarta!

Minutul 53: Prima schimbare a meciului: Tatu intra la Steaua in locul lui Nikolic.

Minutul 48: Gol Van Rhijn. Fundasul dreapta a finalizat simplu din interiorul careului, lateral dreapta din pozitie unu contra unu cu Tatarusanu.

Minutul 46: Ajax schimba portarul! Cillessen intra in locul lui Vermeer, care s-a accidentat in minutul 38, dupa un contact cu Chipciu!

Final de repriza la Amsterdam! Ajax are 1-0 dupa 45 de minute!

Minutul 40: Sightorsson inscrie dupa o actiune superba la care au mai participat Siem De Jong si Fischer, de la margine se arata offside! Reluarile arata ca islandezul era pe linie cu ultimul aparator al Stelei!

Minutul 35: Steaua ia doua cartonase galbele in doua minute! Mai intai Latovlevici e avertizat pentru o intrare lejera asupra unui adversar, apoi si capitanul Borceanu intra dur la Eriksen si vede galben! Capitanul Stelei va lipsi in retur!

Minutul 28: Ajax a marcat. Scor Ajax - Steaua 1-0. Alderweireld da cu capul de langa Chiriches la o lovitura libera de pe partea dreapta, Tatarusanu e batut de aceasta data!

Minutul 24: Popa scapa pe dreapta, e bine plasat in careu, are adversar in fata si cauta continuarea, dar alege neinspirat si faza se complica! Iesire periculoasa a Stelei din propria jumatate!

Minutul 19: Lansare pentru Chipciu dupa o actiune la care Steaua a reusit sa arate cursiv, Alderweireld intercepteaza.

Minutul 8: Centrare de pe stanga in fata portii lui Tatarusanu, nimeni nu e acolo pentru a finaliza, Steaua scapa!

Minutul 5: Prima actiune ofensiva importanta a Stelei, finalizata cu sutul lui Chipciu din interiorul careului! Unul dintre fundasii lui Ajax reuseste sa respinga!

ora 20:00 A inceput meciul

FOTO Cum a fost surprins Dani Alves la trei zile după ce a ieșit din închisoare

Dupa o luna de zile in care s-au antrenat la Cluj pe terenul sintetic, alb-negrii au plecat azi dimineata la caldura, in Antalya, unde se vor pregati pana la partida cu Steaua de peste doua saptamani.

Gigi Becali a plecat din tara inainte de verdictul de luni.

Patronul Stelei a plecat azi din tara cu destinatia Antalya, acolo unde va urmari ultimul meci amical al Stelei inainte de dubla cu Ajax din Europa League.

U ataca Steaua cu un Eurofantastic. Toate transferurile facute de sepci

Universitatea a semnat ieri cu cel mai rasunator nume care a ajuns in aceasta iarna pe Cluj Arena. Cu 16 zile inaintea partidei cu Steaua, primul meci oficial din 2013, Ganea a adus la echipa un fost stelist.

Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”

În timp ce cererea pentru muncitorii străini este tot mai mare, în România nu ajung suficienți. Agențiile de recrutare spun că unii străini ocolesc țara noastră și aleg Ungaria sau Croația.

Cine sunt candidații desemnați, până acum, la primăriile de sectoare din București. AUR nu a anunțat pe nimeni la 3 sectoare

Partidele politice au închis negocierile pentru desemnarea candidaților la primăriile de sector din București. La fiecare dintre cele șase primării s-au înscris cel puțin câte trei candidați.

Pedeapsa primită de paramedicul SMURD care a agresat sexual o pacientă, în ambulanță, în drum spre Spitalul Elias

Un paramedic SMURD, acuzat că a agresat sexual o pacientă pe care trebuia să o transporte în siguranță, la spital, a fost condamnat la 5 ani și 5 luni de închisoare.