Neymar ar fi cerut ca antrenorul Jorge Jesus să plece de la Al-Hilal. Care este motivul

62389572
Profimedia

Brazilianul Neymar (31 de ani) nu este mulţumit de începutul aventurii sale la clubul saudit Al-Hilal. El ar fi intrat în conflict cu antrenorul său, Jorge Jesus, după remiza, scor 1-1, cu Navbahor în Liga Campionilor Asiei.

 

Potrivit presei spaniole şi italiene, Jorge Jesus i-ar fi reproşat brazilianului atitudinea sa slabă pe teren, lucru pe care fostul jucător de la PSG nu l-a apreciat deloc, citează news.ro.

Neymar le-ar fi cerut managerilor săi ca antrenorul portughez să plece. Potrivit Sport Italia şi presei din Arabia Saudită, antrenorul portughez a fost convocat săptămâna trecută de factorii de decizie ai clubului, care i-au spus că viitorul său este în pericol dacă nu îşi îmbunătăţeşte rezultatele.

După şapte etape, Al-Hilal ocupă locul doi în campionat, la un punct în spatele liderului Al-Ittihad.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Sorana Cîrstea, în ținută tradițională chineză, la petrecerea de deschidere a turneului Ningbo Open

Sorana Cîrstea, locul 26 WTA, a purtat o ţinută hanfu - tradiţională chineză, duminică, la petrecerea de deschidere a turneului Ningbo Open, cu premii de aproape 260.000 de dolari.

 

Preşedintele clubului columbian Tigres FC a fost asasinat după o înfrângere suferită de echipa sa în campionat

Edgar Paez, preşedintele clubului Tigres FC, din liga secundă a campionatului de fotbal al Columbiei, a fost asasinat, sâmbătă seara, la Bogota.

Nic Kerdiles a murit într-un teribil accident de circulație. Fostul star din hocheiul american avea doar 29 de ani

Lumea sportului din Statele Unite este în stare de șoc. Nic Kerdiles a murit într-un accident de circulație, la doar 29 de ani.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.