Afla cum e vremea in Romania din ora in ora
Aici poti afla care e starea vremii din ora in ora.
Aici poti afla care e starea vremii din ora in ora.
Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis duminică o atenţionare Cod galben de inundaţii pe râuri din 12 judeţe, valabilă până luni dimineaţa.
Duminică se face mai cald în majoritatea zonelor, iar în vest și în sud-vest, se instalează canicula. Se ating 36 de grade la umbră și aerul va fi greu de respirat.
Astăzi, temperaturile continuă să crească, iar vremea devine călduroasă în sudul și în vestul țării. După-amiază, la deal, la munte și, pe spații mai mici, în sud, în est și în centru o să plouă torențial și vor fi condiții de grindină.
Premierul desemnat Adrian Veştea a depus, duminică seara, la Parlament, lista Cabinetului şi programul de guvernare pe care le propune.
Agenţia iraniană de presă Tasnim a relatat duminică, citând o sursă apropiată echipei de negociere, că Iranul nu intenţionează să redeschidă Strâmtoarea Ormuz atât timp cât armistiţiul din Liban nu este respectat, transmite Reuters.
Este alertă în Grecia, probabil destinația favorită de vacanță a românilor. Autoritățile elene avertizează că mai mulți turiști au ajuns la spital după ce au fost mușcați de peștele-iepure.