O mireasă a făcut autostopul pentru a ajunge la propria nuntă

×
Publicitate

Punctualitatea n-a fost punctul forte al unei mirese din Londra. A întârziat la propria nuntă și a făcut mare vâlvă în jur pentru că nu găsea un taxi să o ducă rapid la biserică.  

După multe emoții i-a surâs norocul. Un bun samaritean i-a apărut în cale și a condus-o în viteză până în fața altarului.

Ziua nunții nu se arăta una prea fericită pentru această mireasă, nevoită să facă autostopul în Londra. Norocul ei a fost acest șofer.

Zis și făcut. Mireasa s-a urcat numaidecât pe bancheta din spate, având-o alături pe sora ei și un prieten.

Marksteen Adamson, cel care a dus-o pe mireasă la nuntă: „Am văzut-o că era foarte afectată de faptul că nicio mașină nu oprea”.

Tânăra i-a spus bărbatului că trei șoferi de ride sharing i-au refuzat cursa. Când i-a aflat povestea, șoferul a apăsat pedala de accelerație. Nu de alta, dar soțul o aștepta deja de aproape o oră în fața bisericii.

Bunul samaritean și-a îndeplinit cu brio misiunea și a ținut să filmeze isprava. Emoționată, femeia a simțit nevoia să se explice în fața preotului.

Citește și Rochiile lui Marilyn Monroe, scoase la licitație la Los Angeles. Cât valorează o ținută care i-a aparținut actriței

Mirii l-au invitat și pe șofer la nuntă, dar bărbatul s-a scuzat, spunând că îl așteaptă o întâlnire cu prietenii.

Totul e bine când se termină cu bine, spune un vechi proverb. Acum rămâne de văzut dacă și zicala „au trăit fericiți până la adânci bătrâneți” se va adeveri.

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Rochiile lui Marilyn Monroe, scoase la licitație la Los Angeles. Cât valorează o ținută care i-a aparținut actriței

Noutăți pentru cei fermecați iremediabil de stilul desăvârșit al actriței Marilyn Monroe.Trei dintre rochiile purtate de ea, atât în filme, cât și în viața particulară, au fost scoase la licitație.  

Vladimir Putin, despre alternativa Europei privind încălzirea cu energie verde: ”Dacă iarna e lungă și... nu bate vântul”

"Dacă cineva are nevoie de noi, poate conta pe Gazprom", a declarat Vladimir Putin, la Teheran.  

Ultimul discurs al lui Boris Johnson în parlamentul britanic: „Hasta la vista, baby”

„Hasta la vista, baby”, asta le-a spus Boris Johnson deputaților britanici în ultimul său discurs susținut în Parlament, în calitate de prim-ministru.  

Recomandări
Oficial CNSAS, după declarațiile lui Nicușor Dan despre dosarul Revoluției: „De când adevărul are termen de prescripție?”

Vicepreședintele CNSAS, Mădălin Hodor, propune modelul german pentru dosarele Revoluției și Mineriadei, după ce președintele Nicușor Dan s-a declarat sceptic că acestea mai pot fi soluționate după 36 de ani.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.