O chelnerita s-a razbunat pe sefa ei. Ce pedeapsa extrem de NEPLACUTA i-a aplicat

60522231

Razbunare periculoasa intr-un restaurant din Statele Unite. O angajata aflata in probe a fost atat de furioasa pe sefa ei, incat s-a gandit sa-i aplice o "pedeapsa" extrem de neplacuta.


Asa ca i-a turnat in cafea un medicament lichid, folosit in mod normal pentru afectiunile oculare, cu gandul sa-i provoace probleme digestive. Victima a ajuns la spital si, din fericire, a supravietuit. Dar angajata cu accese necontrolate de furie a ramas fara slujba.

Totul a inceput cand o proaspata angajata, de 21 de ani, s-a gandit ca cea care o instruia pentru postul de chelnerita este prea cicalitoare. S-a gandit ca o poate invata minte, turnandu-i o solutie medicamentoasa in cafea.

Ginger Watson, victima: "Din cate am inteles, mi-a turnat picaturile in cafea. Era convinsa ca este o idee excelenta sa-mi provoace diaree si sa se razbune."

Dupa cateva minute, a inceput cosmarul.

"Am vomitat cateva zile, am avut diaree, frisoane, nici n-am mai putut manca, pana la urma am ajuns la spital." - a mai spuis ea.

La analize, doctorii au realizat ca au de-a face cu un caz grav de intoxicare. Le-ar fi luat insa mult si bine pana sa identifice substanta exacta, daca autoarea razbunarii nu s-ar fi laudat in fata colegilor de la cafenea.

De fapt, tanara habar n-a avut ca a fost la un pas de a fi inculpata pentru crima.

"Daca inhalezi o cantitate mare, ca in cazul oricarui medicament, iti poate provoca probleme cardiace, poti intra in coma sau chiar poti sa mori." - a declarat medicul Marvin Williams.

Din fericire, de data aceasta n-a fost cazul. Pe angajata inconstienta o asteapta insa un proces, care s-ar putea termina cu cateva luni de inchisoare.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Ipoteza infioratoare: un turist disparut in padure a fost mancat de canibali

Un turist german disparut in Polinezia Franceza a fost, cel mai probabil, mancat de canibali. Cel putin asa rezulta din primele informatii obtinute dupa investigatiile declansate dupa disparitie.

Astronomii nu mai sunt siguri. Ce spun acum despre prima fotografie cu un OZN, facuta in 1883

In 1883, cand a fost facuta aceasta fotografie, s-a spus ca este prima imagine ce dovedea existenta OZN-urilor. Insa acum oamenii de stiinta cred altceva.

Steve Jobs a proiectat iPhone 5 inainte de a muri. Va fi lansat pe piata in 2012

iPhone 4S nu este ultimul proiect major la care a lucrat Steve Jobs, conform surselor din interiorul Apple, citate de cnet.com. Inainte de a muri, fondatorul companiei a lucrat la viitoarea generatie iPhone, la un aparat care ar putea fi iPhone 5.

Recomandări
Ziua Limbii Române, sărbătorită în premieră la Cernăuți. ”Asistăm la un moment istoric”

Ziua Limbii Române a fost marcată, sâmbătă, în premieră, la Cernăuţi. Preşedintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a semnat în martie decretul privind instituirea Zilei Limbii Române în Ucraina, pe data de 31 august.

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.