Lupte de strada in centrul Ankarei

×
Publicitate

Un protest sindical a degenerat. Politistii au fost nevoiti sa foloseasca grenade lacrimogene si bastoane pentru a imprastia multimea.


Violentele au pornit in momentul in care fortele de ordine au incercat sa ii perchezitioneze pe oameni, la intrarea in piata centrala.

Mai multi au refuzat si au inceput sa arunce cu pietre in fortele de ordine. In urma ciocnirilor, cateva persoane au ajuns la spital, cu rani usoare.

Manifestatia a fost organizata de doua dintre cele mai mari sindicate din tara, nemultumite de politicile economice duse de guvern.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Decizia comună luată de cele trei familii de români atacate în timpul violențelor din Belfast: „Au avut nevoie de suport”

Violențele au continuat la Belfast, în Irlanda de Nord, pentru a doua noapte la rând. De data aceasta, protestatarii anti-migranți și-au îndreptat atacurile către forțele de ordine.

NATO, dispusă să apere proiectul de 4 miliarde de euro al României de atacurile rusești. Ce au convenit aliații

Aliații NATO au discutat despre o propunere privind un program accelerat de achiziționare de drone, după aproape două săptămâni de la incidentul cu drona rusească care a explodat într-un bloc din Galați. 

Zeci de români din Belfast vor să plece după izbucnirea protestelor violente

Până în prezent, 21 de persoane din Irlanda de Nord au solicitat asistenţă consulară din partea autorităţilor române pentru emiterea de documente de călătorie, în contextul violenţelor recente din Belfast, informează surse din MAE.

Recomandări
BNR cere, oficial, clarificări în dosarul ROBOR, în care Consiliul Concurenței a dat amenzi de 3,73 miliarde de lei

Banca Națională a României (BNR) solicită clarificări suplimentare din partea Consiliului Concurenței cu privire la decizia privind activitatea unor bănci pe piața monetară.

PSD, după refuzul PNL de a susține Guvernul Tomac: „Ilie Bolojan blochează România pentru că a pierdut puterea”

PSD îl acuză, joi, pe premierul demis Ilie Bolojan că blochează toată România, pentru că a pierdut puterea şi transmite că se poate şi fără PNL iar după 7 ani la putere, fără să câştige alegerile, este vremea să meargă în opoziţie, lângă AUR.

NATO, dispusă să apere proiectul de 4 miliarde de euro al României de atacurile rusești. Ce au convenit aliații

Aliații NATO au discutat despre o propunere privind un program accelerat de achiziționare de drone, după aproape două săptămâni de la incidentul cu drona rusească care a explodat într-un bloc din Galați.