Bărbaţi înarmaţi au atacat o secţie de poliţie din Erevan. Doi dintre atacatori, răniţi de propriile grenade | VIDEO

62436005

Trei bărbaţi înarmaţi au atacat, duminică, o secţie de poliţie din districtul Nor-Nork din Erevan, capitala Armeniei, a anunţat Ministerul de Interne al Armeniei, potrivit Reuters.

 

Potrivit informaţiilor preliminare, doi dintre cei trei bărbaţi au fost răniţi ca urmare a detonării grenadelor de mână pe care le aveau asupra lor.

Cel de-al treilea bărbat s-ar afla încă în faţa secţiei de poliţie cu o grenadă.

Agenţia rusă TASS a precizat că şeful poliţiei armene se află la faţa locului şi negociază cu bărbatul.

Agenţia de ştiri Interfax a relatat duminică, citând presa locală, că bărbatul înarmat ar putea aparţine organizaţiei Combat Brotherhood (Frăţia Combatanţilor), ai cărei aproximativ 50 de membri au fost reţinuţi în cursul zilei.

Ulterior, organizaţia a negat informaţiile privind implicarea sa, spunând că nu a avut nimic de-a face cu incidentul, relatează Sputnik Armenia.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Un conac de 20 de milioane de dolari a fost construit pe un zgârie-nori de 400 de metri. Cine e propietarul

Un controversat magnat indian a dus vilele de lux la noi înălțimi - 400 de metri, mai exact.

 

Alerte cu bombă în Rusia, după tragedia de la Crocus City Hall. Moscova și Sankt Petersburg, cuprinse de panică | VIDEO

Într-o zi care a fost declarată zi de doliu național după tragedia de la sala de spectacole Crocus City Hall, orașele Moscova și Sankt Petersburg au fost cuprinse de panică și tensiune.  

Cutremur cu magnitudinea 6,9, duminică. În ce zonă a fost resimțit

Un cutremur cu magnitudinea 6,9 a lovit nordul Papua Noua Guinee, duminică dimineaţă, a anunţat Institutul american de geofizică (USGS), scrie AFP.

 

Recomandări
Oficial CNSAS, după declarațiile lui Nicușor Dan despre dosarul Revoluției: „De când adevărul are termen de prescripție?”

Vicepreședintele CNSAS, Mădălin Hodor, propune modelul german pentru dosarele Revoluției și Mineriadei, după ce președintele Nicușor Dan s-a declarat sceptic că acestea mai pot fi soluționate după 36 de ani.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.