Sorin Ovidiu Vintu, internat la Spitalul Floreasca. Probleme cardiace

×
Codul embed a fost copiat

UPDATE: Omul de afaceri Sorin Ovidiu Vintu a fost internat, luni, la ora 3.20, el avand probleme cardiace mai vechi, a declarat purtatorul de cuvant al Spitalului de Urgenta Floreasca, doctorul Bogdan Oprita.

Pacientul a cerut discretie. Tocmai de acceea conducerea spitalului a confirmat internarea dar nu a facut public diagnosticul.

Sorin Ovidiu Vantu a ajuns la spital cu dureri in piept, spun surse medicale. A fost stabilizat in camera de garda, mai apoi internat la cardiologie si supus mai multor investigatii.

Surse medicale spun ca acum 3 ani omul de afaceri a suferit o interventie chirurgicala pe cord, o operatie de by pass, intr-un spital din Viena.

Daca acum investigatiile arata ca pacientul are un nou blocaj pe vreo artera coronara, atunci ar avea nevoie de o noua interventie chirugicala. Insa, un nou by pass ar trebui facut de echipa care l-a efectuat pe primul, adica de medicii din Austria.

Citește și
Traian Basescu
Basescu despre Vintu: Un inculpat nu poate fi confruntat cu un sef de stat

Pina la lamurirea diagnosticului si terapiei, trebuie spus ca Sorin Ovidiu Vantu are interdictie de a parasi tara.

In urma cu o luna, omul de afaceri Sorin Ovidiu Vintu a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, alaturi de Octavian Turcan si Alexandru Stoian.

Cei trei au fost acuzati de favorizarea infractorului, in dosarul privind fuga din tara a lui Nicolae Popa, tatal FNI.

Procurorii vor sa afle cine l-a ajutat pe Nicolae Popa sa fuga din Romania si sa se stabileasca in Indonezia, sustragandu-se astfel de la executarea unei pedepse cu inchisoarea de 15 ani.

Fostul director Gelsor Nicolae Popa a fost arestat, in 2 decembrie, de autoritatile din Jakarta, Indonezia, el fiind condamnat de Tribunalul Bucuresti, in 2006, la 15 ani de inchisoare pentru inselaciune, alaturi de Ioana Maria Vlas, decizia ramanand definitiva in 2009.

Nicolae Popa a fost director al grupului de firme Gelsor si membru al Consiliului de incredere al Sov Invest, societatea de administrare a FNI. Decizia definitiva si irevocabila in dosarul prabusirii FNI a fost data in 4 iunie 2006, de catre Inalta Curte de Casatie si Justitie.

Sorin Ovidiu Vintu, Alexandru Stoian si Octavian Turcan au fost eliberati din arest dupa sapte zile. In fata judecatorilor, miliardarul a sustinut ca motivul pentru care a fost aruncat dupa gratii este unul politic.

Vintu, Turcan si Stoian au fost trimisi in judecata

Sorin Ovidiu Vintu a iesit din arest! Nu a vrut sa spuna nimic presei

Sorin Ovidiu Vintu, arestat preventiv pentru 29 de zile

"Rusine, doamna!" Asta a strigat Vintu dupa ce a aflat ca este arestat

Popa, in Indonezia: Nu am primit bani de la Vintu. Tribunalul: E nesincer

Vintu, in instanta: Este un proces politic. Basescu face totul prin SRI

Articol recomandat de sport.ro
Georgina, logodnica lui CR7, postare de 5 stele pe rețelele social media: ”BOOM! / Preciosa”
Georgina, logodnica lui CR7, postare de 5 stele pe rețelele social media: ”BOOM! / Preciosa”
Citește și...
Vintu: Basescu ma confunda cu lichelele din jurul lui
Vintu: Basescu ma confunda cu lichelele din jurul lui

Sorin Ovidiu Vintu afirma, in replica la acuzatiile sefului statului la adresa lui, ca probabil seful statului il confunda cu "gasca de lichele" din jurul lui, acuzand cu aceeasi ocazie, la randul sau, SRI ca face politie politica pentru Basescu.

Basescu despre Vintu: Un inculpat nu poate fi confruntat cu un sef de stat
Basescu despre Vintu: Un inculpat nu poate fi confruntat cu un sef de stat

Aflat la Bruxelles, presedintele Traian Basescu a reactionat dupa ce Sorin Ovidiu Vintu a facut afirmatii grave la adresa sa. Omul de afaceri l-a acuzat pe seful statului ca ar fi incercat sa-i ia bucati din trustul de presa.

Ponta: Cred ca Basescu ar trebui sa fie in acelasi loc cu Vintu
Ponta: Cred ca Basescu ar trebui sa fie in acelasi loc cu Vintu

Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat dupa sedinta BPN, ca nu crede ca Sorin Ovidiu Vintu ar trebui eliberat din arest preventiv, ci presedintele Traian Basescu ar trebui sa stea in aceeasi celula cu acesta.

Recomandări
Reacții tensionate după decizia coaliției de a majora salariul minim. Sindicatele nu exclud o grevă generală
Reacții tensionate după decizia coaliției de a majora salariul minim. Sindicatele nu exclud o grevă generală

De la 1 iulie, salariul minim brut va crește cu 300 de lei, iar senatorii și deputații vor avea bani mai puțini, la fel și partidele politice.

ANAF, razii în hipermarketuri înainte de sărbători. Inspectorii au descoperit adaosuri duble la unele alimente
ANAF, razii în hipermarketuri înainte de sărbători. Inspectorii au descoperit adaosuri duble la unele alimente

Înainte de sărbători, ANAF a intrat în marile magazine și a sancționat 10 hipermarketuri din mai multe rețele.

Protest violent în Bruxelles. Mii de fermieri au ieșit în stradă, polițiștii au folosit tunurile cu apă și gaze lacrimogene
Protest violent în Bruxelles. Mii de fermieri au ieșit în stradă, polițiștii au folosit tunurile cu apă și gaze lacrimogene

A fost haos la Bruxelles, în ziua unui summit crucial pentru Ucraina. Aproximativ 10.000 fermieri au denunțat impactul politicii agricole comunitare, dar și un controversat acord de liber schimb cu state din America de Sud.