Oops, am incurcat masina!

×
Publicitate

Caz incredibil la Lugoj, unde un tanar surprins la volanul unei masini este cercetat pentru furt, desi el jura ca n-a facut decat sa confunde masina cu propriul lui autoturism.


Tanarul acuzat de furt are 22 de ani si este din Motru. Se intorcea miercuri noaptea din Germania. De acolo isi cumparase masina si se oprise in Lugoj sa-si cumpere ceva de mancare de la un magazin.

Cand s-a intors in parcare, s-ar fi urcat in masina si ar fi incercat sa plece. Un barbat s-a apropiat de el in fuga si a chemat si politistii, strigand in gura mare ca masina ii este furata.

Acuzat de furt, tanarul sustine, printre lacrimi, ca totul este de fapt o confuzie. Proprietarul masinii spune insa ca nu poate fi vorba despre asa ceva.

La fel par sa creada si cei care au toata ziua masini pe maini.

Martorii care au vazut ce s-a intamplat tin totusi partea barbatului acuzat de furt.

Dupa ce au strans toate declaratiile, politistii inclina si ei sa creada ca este vorba de o eroare.

In plus, anchetatorii vor sa vada daca intr-adevar cheia pe care a folosit-o omul se potriveste la ambele masini.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Taranii din Banat se gandesc sa schimbe graul si porumbul cu aluni

Dezamagiti ca pretul cerealelor scade, iar piata este instabila, banatenii se reorinteaza spre afaceri banoase infiinteaza culturi care de care mai diverse.

Accident de munca in curtea bisericii evangheliste din Izvin

Un tanar de 25 de ani a cazut de la aproape cinci metri inaltime, dupa ce scandura pe care statea i-a fugit de sub picioare.

Trei viitori preoti, prinsi cultivand canabis din Olanda

Patru studenti nu au vrut sa intre in contact cu lumea intrelopa sau cu traficantii de droguri, asa ca au decis sa-si creasca singuri stupefiantele si au plantat intr-un canal de irigatii seminte de cannabis aduse din Olanda.

Recomandări
Sindicatele din Educație resping proiectul legii salarizării: „O sfidare directă la adresa salariaților din învățământ”

Federațiile sindicale din învățământ anunță că „refuză categoric” prevederile legii salarizării unitare, considerând că forma cea mai recentă prezentată de Ministerul Muncii este „o sfidare directă la adresa salariaților” din sistem.

Schimbare majoră pentru partidele politice: nu ar mai putea fi înființate cu doar trei membri. Ce propune AEP

Preşedintele Autorităţii Electorale Permanente, Adrian Ţuţuianu, a anunţat că AEP a elaborat un proiect de lege privind partidele politice care a fost publicat, vineri, în consultare publică. 

Eurostat: România, cea mai mare creștere a prețurilor la carburanți din UE. Combustibilii s-au scumpit cu 24,2% într-un an

Prețul mediu al combustibililor și lubrifianților în UE a crescut cu 16,9% în iulie 2026 față de iulie 2025, România înregistrând cea mai mare creștere anuală, arată Eurostat.