Doina Cornea se simte mai bine! A si glumit cu medicii

×
Publicitate

Potrivit medicilor de la Spitalul Militar din Cluj, cunoscuta scriitoare si disidenta se simte mai bine.

De altfel, medicii spun ca au si glumit cu pacienta lor. Cu toate acestea, Doina Cornea este in continuare internata la Terapie Intensiva, unde este supravegheata permanent. Ii sta alaturi fiul sau, Leontin Iuhas, iar fiica ei, stabilita in Franta, este asteptata sa ajunga la noapte.

Doina Cornea a ajuns in urma cu doua nopti in stare grava la spital, dupa ce a suferit un atac cerebral provocat de un puseu de tensiune. In urma analizelor efectuate, medicii i-au descoperit un hemetom pe creier, care i-a paralizat partea dreapta a corpului.

In functie de evolutia starii ei de sanatate, medicii urmeaza sa decida daca va fi sau nu operata. Doina Cornea are 79 de ani.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
Citește și...
Sfarsit tragic pentru o familie de batrani din Sibiu

Acestia incercau sa traverseze strada, cand o masina a acrosat-o pe femeie, iar aceasta a cazut la pamant. Sotul ei s-a aplecat s-o ridice, iar in clipa urmatoare un autocar plin cu turisti polonezi i-a izbit in plin, pe trecerea de pietoni.

Educatie cu taisul cutitului! Un tanar a ajuns injunghiat la spital

El a fost atacat cu un cutit de bucatarie de un barbat care ar fi vrut sa-i dea tanarului o lectie de buna-cuviinta. Se pare ca baiatul l-ar fi lovit si l-ar fi scuipat, din teribilism.

Zdrobit de asfalt, din inconstienta unui sofer de tir beat!

Un barbat de 59 de ani a murit aseara pe soseaua dintre Ramnicu Sarat si Braila, cu capul zdrobit de asfalt, dupa ce un tir i-a agatat bicicleta pe care mergea.

Recomandări
O dronă intrată în spațiul aerian al României a fost doborâtă de un avion de luptă spaniol, la Galați. Precizările MApN

O dronă a intrat, duminică dimineaţă, în spaţiul aerian naţional, dinspre Republica Moldova, la aproximativ 24 km nord de Galaţi, anunţă MApN, care precizează că drona a fost doborâtă.

CNAS a lansat platforma care arată ce se întâmplă în spitalele din România. Unde sunt paturi goale și unde este aglomerație

Un pat din trei pentru pacienții cu boli acute rămâne neocupat în spitalele din România, deși marile unități de urgență sunt frecvent supraaglomerate.

Motorina standard s-a ieftinit cu 68 de bani. Prețul a coborât sub pragul de 10 lei în unele benzinării

Vești bune pentru șoferi la pompă. De la miezul nopții, prețul motorinei standard a scăzut cu 68 de bani și a ajuns la 10 lei pe litru în unele benzinării.