A murit intoxicat cu monoxid de carbon emanat de o soba defecta

×
Publicitate

Nu doar frigul a facut victime in Romania, ci, din pacate, si caldura. Un barbat de 78 de ani din Bacau a fost gasit fara viata intr-una dintre incaperile casei sale.

Batranul a sfarsit, se pare, intoxicat cu monoxid de carbon, emanat de soba care era defecta. Cadavrul a fost gasit de fiica victimei, care venise in vizita.

Femeia a chemat ambulanta, insa medicii n-au mai putut face nimic. Barbatul locuia singur de patru ani, de cand sotia sa a murit.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Accidente in Capitala din cauza neatentiei soferilor si a poleiului

Cu o sperietura groaznica si cu pagube mari, un barbat din Bucuresti a invatat ce inseamna sa circuli pe polei cu o masina echipata cu cauciucuri de vara.

Excesul de zel l-ar putea costa slujba

Simtul prea ascutit al datoriei i-a adus necazuri unui politist din Bistrita. El a ajuns sa fie cercetat de proprii colegi, dupa ce a fost acuzat de exces de zel de un tanar.

Din lac in put! Ultima noapte de ger, intaia zi de ninsori

In aceasta dimineata scapam de gerul naprasnic si de codul galben de inghet emis de meteorologi pentru aproape toata Romania. Urmele lasate de frig au fost resimtite de milioane de romani, este cea mai grea iarna din ultimii 25 de ani.

Recomandări
Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.