Peste 1.500 de locuri scoase la concurs de Universitatea din Alba Iulia

60553699

Tinerii care vor lua bacul anul acesta au o oferta variata din partea Universitatii „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia. Peste 1.500 de locuri la diferite profile sunt scoase la concurs, iar dintre acestea numai 619 sunt bugetate.

Inscrierea candidatilor va incepe pe 15 iulie si se va incheia zece zile mai tarziu. Pe 26 iulie va avea loc examenul de admitere, iar a doua zi va fi facuta ierarhizarea candidatilor. Pe 29 iulie vor fi afisate rezultatele, iar in urmatoarele zile vor fi inmatriculati cei admisi.

Taxa pentru cei care vor intra pe locurile cu plata este cuprinsa intre 2.000 si 2.200 de lei pe an, in functie de profilul ales.
 

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
„Iadul abia acum începe”. Ucraina continuă să izoleze Crimeea de ruși. De ce „trofeul” lui Putin a devenit marea sa povară

Ucraina își intensifică campania de izolare a Crimeei ocupate ilegal de ruși, în 2014, lovind rutele logistice, podurile, infrastructura energetică și instalațiile de combustibil.

Comparația făcută de Siegfried Mureșan între guvernele Ciolacu și Bolojan. Ce îi reproșează fostului premier Marcel Ciolacu

Europarlamentarul PNL Siegfried Mureşan afirmă, sâmbătă, că Guvernul Bolojan a adus România, în premieră, printre statele fruntaşe la absorbţia fondurilor europene, doar în primele şase luni din acest an având o absorbţie efectivă de 2,3 miliarde de euro.

Ploi torențiale, vijelii și grindină. ANM a emis o avertizare pentru București și alte 26 de județe | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o atenționare de instabilitate atmosferică, valabilă în intervalul 12 iulie, ora 12:00 – 13 iulie, ora 02:00, pentru mai multe zone din țară.