Un muncitor din Cluj care lucra la rețeaua de apă potabilă a fost strivit de un mal de pământ

×
Publicitate

Două ore s-au chinuit pompierii să aducă la suprafață un muncitor din Cluj, strivit de un mal de pământ.

Lucra la rețeaua de apă potabilă, la trei metri adâncime, în momentul incidentului. Unul dintre colegi a sunat după ajutor.

Pe toată durata intervenţiei, victima a primit şi oxigen. Totul avea să fie în zadar. Bărbatul s-a stins. O investigație va lămuri dacă au fost respectate măsurile de protecţie a muncii.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Ursul care terorizează un cartier din Târgu Mureș va fi relocat săptămâna viitoare

Ursul care terorizează un cartier din Târgu Mureș va fi relocat săptămâna viitoare. Până atunci poliția locală va patrula prin zonă gata de intervenție în caz că sălbăticiunea se întoarce după hrană.

Incendiu puternic la un depozit din Arad. Flăcările și fumul s-au vâzut de la câțiva kilometri

Un incendiu puternic a izbucnit în Arad, în curtea unui depozit de fier vechi.

Popești-Leordeni și Tunari, în carantină pentru două săptămâni. Măsura e valabilă de vineri seara

Popești-Leordeni și Tunari intră în carantină de vineri seară, pentru următoarele două săptămâni. Restricțiile intră în vigoare de la orele 22.

Recomandări
Bilanțul incidentelor cu drone și mine marine din România, de la începutul războiului din Ucraina. Raportul publicat de MApN

MApN prezintă situația incidentelor cu drone și mine marine care au pătruns pe teritoriul României, încă de la începutul invaziei rusești pe scară largă în Ucraina.

Minister: Ultimul element al podului peste Siret, gata de montare. Drumul Expres Brăila-Galaţi se deschide în acest an

Secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Irinel Ionel Scrioșteanu, anunță că se montează ultimul element al noului pod peste Siret de pe Drumul Expres Brăila-Galați (DEx6), care va fi cel mai complex după podul peste Dunăre de la Brăila.

Au rămas fără ajutorul pentru facturile la energie pentru că au greșit CNP-ul. Peste 100.000 de cereri au fost respinse

Peste 718.000 de consumatori vulnerabili au beneficiat, în luna august, de tichetul de energie, suma totală virată de Agenţia Naţională pentru Plăţi şi Inspecţie Socială (ANPIS) în conturile de mandat poştal ridicându-se la 35,782 milioane de lei.