Un bărbat din Timișoara a murit după ce a căzut de la etajul 5 încercând să salveze o pisică

62137906
Shutterstock

Un bărbat din Timișoara a murit după ce a căzut de la etajul 5 în timp ce încerca să salveze o pisică.

 

Incidentul a avut loc marți noapte, într-un bloc din zona Bucovina, scrie Opinia Timișoarei.

Un bărbat în vârstă de 47 de ani a încercat să salveze o pisică aflată în pericol pe o grindă și s-a aplecat peste balconul aflat la etajul 5 pentru a prinde felina aflată în dificultate.

S-a dezechilibrat însă și s-a prăbușit în gol. La locului accidentului a intervenit de urgență un echipaj SMURD, dar în ciuda eforturilor depuse de medici, bărbatul nu a mai putut fi salvat.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Rectificarea bugetară, dezbătută în comisiile de buget-finanțe. Miza este majorarea pensiilor cu 40%, cerută de PSD

Rectificarea bugetară prin care s-au majorat pensiile cu 14% va fi dezbătută de comisiile de buget-finanțe din Parlament iar Marcel Ciolacu a anunțat deja că vrea să o modifice pentru a obliga Guvernul să atingă procentul de 40%.

Calendarul școlar 2020- 2021. Când au elevii vacanțe

Anul școlar începe pe 14 septembrie 2020 și se va încheia pe 18 iunie 2021. Elevii vor învăța în două semestre și vor avea patru vacanțe.

Coronavirus România. Explozie de cazuri noi de îmbolnăvire în mai multe județe

Un număr de 1.298 de cazuri noi de persoane infectate cu SARS-CoV-2 au fost înregistrate faţă de ultima raportare, în urma testelor efectuate la nivel naţional în ultimele 24 de ore.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.