Sile Pietroi, dupa ce a lovit un pieton cu masina: "Nu suflu in etilotest, am probleme cu inima"

×
Codul embed a fost copiat

Face ce face Vasile Fierbantu, zis si Sile Pietroi, ca tot se intalneste cu politia la ceas de seara. De aceasta data, cei care l-au luat la intrebari au fost agentii de la rutiera, dupa ce barbatul a lovit cu masina un pieton.

De vina pare sa fie victima, care a traversat printr-un loc interzis.

Accidentul a avut loc vineri seara, la 10 si jumatate, pe bulevardul Theodor Pallady din sectorul 3, la doar cativa pasi de casa lui Sile Pietroi, cunoscut drept liderul unei grupari interlope din oras.

Un barbat de 41 de ani a tasnit in drum, in dreptul unei statii RATB. Un autoturism care circula pe banda a 3- a a reusit sa il evite in ultimul moment. Insa masina condusa de Fierbantu l-a lovit in plin. Soferul a sunat imediat la 112.

Pietonul, de loc din judetul Dolj, a ajuns la spital cu fractura de femur. Sile Pietroi a refuzat sa sufle in etilotest, motivand ca are probleme cu inima si respira greu. A fost dus la IML, unde i-au fost prelevate probe de sange.

Citește și
Sile Pietroi
Cum isi face Sile Pietroi dreptate? Cu barosul!

Avand in vedere ca legea nu-i mai incrimineaza pe soferi in astfel de cazuri, cel mai probabil Sile Pietroi va primi rezolutie de neincepere a urmaririi penale.

Fierbantu nu este nici pe departe la prima intalnire cu politistii. El si partenerii lui au fost retinuti de multe ori pentru fapte violente - tentative de omor, talharii, santaj si taxe de protectie. Pietroi este cunoscut ca un individ fara frica. I-ar fi ruinat afacerea unui fost politist, si nu s-a dat in laturi nici de la lupte violente de strada, pentru a obtine suprematia pentru un teritoriu sau altul.

De fiecare data cand a fost arestat, Sile Pietroi s-a intors repede in libertate, pentru ca judecatorii nu s-au aratat niciodata convinsi de probele aduse de procurori.

Articol recomandat de sport.ro
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Citește și...
Fierbantu, fratele lui Sile Pietroi, arestat preventiv la Satu Mare. Cu ce l-au prins politistii
Fierbantu, fratele lui Sile Pietroi, arestat preventiv la Satu Mare. Cu ce l-au prins politistii

Stefan Fierbantu, unul dintre fratii vestitului Sile Pietroi, a fost arestat preventiv de politisti la Satu Mare. Impreuna cu doi camarazi a incercat sa sparga cateva apartamente aflate intr-o zona buna a orasului.

Cum isi face Sile Pietroi dreptate? Cu barosul!
Cum isi face Sile Pietroi dreptate? Cu barosul!

Sile Pietroi se intoarce triumfal, in atentia autoritatilor. Temutul interlop este in conflict deschis cu vecinul sau, culmea, un fost politist.

Sile Pietroi si Gica Boxeru au fost eliberati
Sile Pietroi si Gica Boxeru au fost eliberati

Doi lideri ai lumii interlope, Sile Pietroi si Gica Boxeru, sunt din nou liberi. Au iesit la miezul noptii, din arestul sectiei patru de politie din Capitala.

Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.

Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina

Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.

Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate

Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.