Prima victima a ploilor. Un copil de 4 ani a murit dupa ce a fost luat de apele unui rau

60580325

Ploile din ultima vreme fac acum si victime. Un baietel de 4 ani si jumatate din judetul Bacau a murit in apele raului Casin, dupa ce un mal de pamant imbibat de apa s-a rupt cu el.

Copilul a cazut in apele involburate si nu a mai avut nicio sansa. Satenii l-au gasit dupa trei ore de cautari, fara viata.

Cu ochii in lacrimi, mama copilului abia mai poate sa vorbeasca. E constienta ca daca ar fi fost mai atenta poate nu s-ar fi intamplat nimic. I-a lasat pe copii in urma sa se joace si ea s-a dus sa adune lemne.

In prima faza, femeia nici nu a stiut ce s-a intamplat cu fiul ei. Sora lui, care a vazut totul, n-a avut curaj sa povesteasca. Abia peste o ora un alt copil a spus ce s-a intamplat. Atunci, toti localnicii au sarit sa-l caute pe baiatul luat de ape. Cand a zarit trupul, unul dintre oameni n-a mai asteptat pompierii. A sarit in valtoare si l-a adus la mal.

Oamenii sunt atat de saraci incat nu au bani sa-si inmormanteze copilul. Vecinii vor pune mana de la mana, ca sa-l conduca pe ultimul drum cum se cuvine.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Fiica fostului ministru Eugen Dijmarescu a murit in Japonia, cel mai probabil din suprasolicitare

In varsta de 36 de ani, Alina Dijmarescu a fost gasita moarta intr-o camera de hotel din insula japoneza Okinawa.

"Prietenii Coeziunii": 15 delegatii din tari membre UE vin la Bucuresti pentru o reuniune

15 sefi de guvern si ministri din tari membre ale Uniunii Europene, dar si presedintele Comisiei Europene, Jose Manuel Barroso, sosesc joi seara, la Bucuresti, pentru a participa la o reuniune pe teme economice.

Ambasadorul Siriei in Romania ar putea fi expulzat, in semn de protest fata de masacrul din Hula

Ministrul de Externe, Andrei Marga, a anuntat public ca a propus Guvernului si Presedintiei ca Romania sa-l expulzeze pe ambasadorul Siriei si sa-l recheme pe reprezentantul nostru de la Damasc.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

CNN: Vizita secretă a şefului CIA relevă capcana strategică comună în care au căzut Vladimir Putin şi Donald Trump

Istoria dureroasă a Rusiei a dat naştere unui simţ al umorului negru în rândul cetăţenilor săi.