Magistratul Gabriel Apostol, fost concurent la "MasterChef", ar putea pierde dreptul de a purta roba de judecator

61493004

Consiliul Superior al Magistraturii decide miercuri daca il mai lasa sa profeseze pe magistratul Gabriel Apostol din Pitesti, dupa ce acesta a fost implicat in mai multe scandaluri violente, unele petrecute in spatiul public.

Sedinta Consilului Superior al Magistraturii a avut loc miercuri. In urma acesteia se va afla daca judecatorul Gabriel Apostol va fi exclus din Magistratura.

Acesta nu si-a facut aparitia la sedinta de miercuri, unde era asteptat, asa cum nu a venit nici data trecuta cand a fost citat.

Gabriel Apostol a fost implicat in trei evenimente care nu fac cinste robei de judecator: un incident cu doi politisti pe autostrada Bucuresti-Pitesti, un altul in care era acuzat de catre sotia sa pentru violenta conjugala si un al treilea in care Apostol ar fi fost scos cu forta dintr-un magazin, de agentii de paza.
 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Un barbat a protestat cocotat pe un felinar langa cladirea Parlamentului. Cine e omul si ce revendicari are. FOTO

Un barbat s-a urcat pe un stalp de iluminat de pe Bulveardul Libertatii din Capitala pentru a cere demisia procurorului general, Tiberiu Nitu.

Bataie pe viata si pe moarte, in Capitala. Doua clanuri tiganesti au scos sabiile si au inceput lupta in plina strada

Doua clanuri tiganesti s-au batut pe viata si pe moarte in cartierul Vatra Luminoasa, din Capitala. Unul dintre scandalagii l-a atacat pe politistul venit sa-i desparta si a fost impuscat in picior.

Captura de droguri la Pitesti. Stupefiantele in valoare de 42 de mii de euro erau ascunse in tetierele masinii unui francez

Captura importanta de droguri la Pitesti. Procurorii DIICOT au prins in flagrant un cetatean fancez care intentiona sa vanda in oras 10 kilograme de hasis. Barbatul ascunsese marfa intr-un geamantan si in tetierele masinii sale.

Recomandări
Oficial CNSAS, după declarațiile lui Nicușor Dan despre dosarul Revoluției: „De când adevărul are termen de prescripție?”

Vicepreședintele CNSAS, Mădălin Hodor, propune modelul german pentru dosarele Revoluției și Mineriadei, după ce președintele Nicușor Dan s-a declarat sceptic că acestea mai pot fi soluționate după 36 de ani.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Președintele Finlandei nu crede că Rusia va ataca NATO: „Nu are sens să pună la încercare cea mai puternică alianță militară”

Preşedintele Finlandei, Alexander Stubb, a declarat că nu crede că Rusia ar risca un atac împotriva unei ţări membre NATO şi că „nu ar avea niciun sens” să pună la încercare hotărârea alianţei, relatează Reuters.