Interlopul Bebino, reţinut din nou de poliţişti. Ce i-ar fi făcut unui martor într-un dosar ce îl vizează

×
Codul embed a fost copiat

Emil Marius Alecu, zis Bebino a fost din nou reţinut de poliţişti după ce ar fi făcut presiuni asupra unui martor în scandalul care a avut loc în ianuarie în zona Tei - Toboc din Capitală şi în urma căruia a fost acuzat de tentativă de omor.

 

De această dată, acuzaţiile se referă la răzbunare pentru ajutorul dat justiţiei şi influenţarea declaraţiei.

”În data de 24 august 2021, Direcţia Generală de Poliţie a Municipiului Bucureşti - Serviciul Grupuri Infracţionale Violente, cu sprijinul luptătorilor Serviciului Acţiuni Speciale, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, au pus în aplicare două mandate de aducere, într-un dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de răzbunarea pentru ajutorul dat justiţiei, influenţarea declaraţiilor, tulburarea ordinii şi liniştii publice şi distrugere. Persoanele vizate, au fost depistate şi conduse la audieri”, anunţă Poliţia Capitalei.

În fapt, o persoană a sesizat poliţia cu privire la faptul că a fost ameninţată şi autoturismul i-a fost avariat, în încercarea de a-l determina să ofere, în faţa instanţei, declaraţii mincinoase în favoarea unui bărbat cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativă la omor, precizează poliţiştii.

Citește și
vaccin libertatea
Numărul pacienților cu gripă și viroze respiratorii crește semnificativ. Autoritățile recomandă vaccinarea antigripală

”Din datele şi probele administrate în cauză, a rezultat presupunerea rezonabilă, că asupra persoanei în cauză au fost exercitate şi alte presiuni. 3 bărbaţi ar fi pătruns, la un moment dat, în apartamentul în care se afla, având asupra, lor arme albe şi ar fi exercitat presiuni psihice asupra ca răzbunare asupra declaraţiilor date. Cei doi bărbaţi, de 28 şi respectiv 30 de ani, precum şi un al treilea, de 32 de ani, arestat în altă cauză, au fost audiaţi şi ulterior a fost dispusă măsura reţinerii, urmând a fi prezentaţi în faţa magistraţilor. Cercetările sunt continuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4”, relatează Poliţia Capitalei.
Surse apropiate anchetei au declarat pentru News.ro că unul dintre bărbaţii reţinuţi este Emil Marius Alecu, zis Bebino, iar cele două incidente pentru care a ajuns din nou în atenţia poliţiei ar fi avul loc în ianuarie anul acesta şi în luna mai.

Printre acuzaţile în acet caz se numără acelea de răzbunare pentru ajutorul dat justiţiei şi influenţarea declaraţiei.
În ianuarie 2020, Emil Marius Alecu, zis Bebino i-ar fi cerut o sumă de bani lui Cezar Petcu, zis Joe, care a fost de acord să-i achite o parte din bani şi l-a chemat să-i facă plata, locul de întâlnire ales fiind unul public, în zona Tei - Toboc. Joe, fost boxer, insoţit de cîţiva prieteni, l-a aşteptat pe Bebino la locul de întâlnire. Imediat ce Emil Marius Alecu, zis Bebino, insoţit de apropiaţi a sosit, a început bătaia, ajungându-se ca ambele tabere să facă uz de arme albe.

Un tânăr a fost rănit grav de Emil Marius Alecu, zis Bebino, care la rândul său a fost rănit cu sabia de Cezar Petcu - Joe. Încercând să se apere, Bebino şi-a pierdut un deget. O a doua lovitură cu sabia a primit-o în spate. La acel moment, ambele victime au ajuns de urgenţă la Spitalul Sf. Pantelimon.

Interlopul Bebino, dus în fața instanței îmbrăcat într-un trening cu urși panda

 

Marius Alecu a fost transportat cu ambulanța la instanță, în ianuarie 2020, fiind rănit în urma unei altercații cu un rival.

Acesta a fost filmat când a fost urcat în ambulanță pentru a fi dus în fața instanței de judecată, îmbrăcat într-un trening cu urși panda și cu o încălțăminte asemănătoare, de la Dolce & Gabbana.

Vezi imaginea AICI.

Potrivit site-ului oficial al producătorului de îmbrăcăminte, doar încălțămintea purtată de Bebino costă aproape 700 de euro. Este vorba despre o pereche de pantofi din piele de vițel cu imprimeu cu urși panda.

Îmbrăcămintea cu urși panda a devenit populară și în rândul sportivilor. Fotbalistul Lionel Messi și pugilistul Saul “Canelo” Alvarez s-au fotografiat recent în ținute cu imprimeu cu urși panda. 

Articol recomandat de sport.ro
Florentino Perez și-a făcut lista: doi antrenori pentru postul de ”principal” la Real Madrid
Florentino Perez și-a făcut lista: doi antrenori pentru postul de ”principal” la Real Madrid
Citește și...
Numărul pacienților cu gripă și viroze respiratorii crește semnificativ. Autoritățile recomandă vaccinarea antigripală
Numărul pacienților cu gripă și viroze respiratorii crește semnificativ. Autoritățile recomandă vaccinarea antigripală

Managerul Spitalului Clinic de Boli Infecţioase „Sf. Parascheva" din Iaşi, dr. Florin Roşu, a declarat, marţi, că numărul pacienţilor care au gripă sau viroze respiratorii este semnificativ mai mare decât în anii anteriori.

Mai multe spitale au rămas fără căldură în plină iarnă. Un institut din Capitală a amânat intervențiile chirurgicale
Mai multe spitale au rămas fără căldură în plină iarnă. Un institut din Capitală a amânat intervențiile chirurgicale

Ministrul Sănătăţii Alexandru Rogobete a declarat pentru News.ro că mai multe spitale aflate în subordinea instituţiei au probleme în acest moment cu asigurarea căldurii.

Temperaturile cu minus fac victime în toată țara. Un bărbat a murit din cauza hipertermiei lângă soția bolnavă psihic
Temperaturile cu minus fac victime în toată țara. Un bărbat a murit din cauza hipertermiei lângă soția bolnavă psihic

Un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Timişoara, a murit de hipotermie, lângă soţia bolnavă psihic. Vecinii au chemat ambulanţa, dar cei doi au refuzat transportul la spital, iar câteva ore mai târziu, bărbatul a decedat.

Recomandări
Gerul năprasnic a înghețat toată România. Temperaturile au scăzut până la -19 grade, iar frigul intens a făcut victime
Gerul năprasnic a înghețat toată România. Temperaturile au scăzut până la -19 grade, iar frigul intens a făcut victime

Gerul mușcă necruțător toată România. Râurile sunt bocnă, la fel și multe șosele. De luni, de la ora 20, este în vigoare un Cod galben de ger în toată țara, valabil până la ora 10. Temperaturile au scăzut până la -19 grade Celsius.

„Scopul principal” al lui Trump în Iran nu ar fi schimbarea regimului. Ce ar vrea, de fapt, de la liderii Statului Islamic
„Scopul principal” al lui Trump în Iran nu ar fi schimbarea regimului. Ce ar vrea, de fapt, de la liderii Statului Islamic

Donald Trump anunță taxe vamale de 25 la sută pentru orice țară care face comerț cu Iranul. Președintele american se întâlnește, marți, cu consilierii săi de rang înalt pentru a discuta variantele de răspuns la adresa regimului de la Teheran.

Proiect de lege depus în Congresul SUA pentru anexarea Groenlandei. Regiunea autonomă ar putea deveni al 51-lea stat
Proiect de lege depus în Congresul SUA pentru anexarea Groenlandei. Regiunea autonomă ar putea deveni al 51-lea stat

Un proiect de lege care vizează transformarea Groenlandei în cel de-al 51-lea stat al SUA, în urma recentei inițiative a președintelui Trump de a achiziționa teritoriul danez, a fost depus deja în Congres.