Cum l-a convins dansatoarea româncă pe italianul de 73 de ani să îi dea 780.000 de euro

×
Codul embed a fost copiat

Cu inima frântă, dar mai ales cu o pagubă de 780 de mii de euro. Chiar dacă sună a telenovela sud-americană, aceasta este pațania de viaţă a unui biet italian credul, în vârstă de 73 de ani.

Pentru că a ascultat de vocea inimii, acesta s-a îndrăgostit iremediabil de o tânără românca, de meserie dansatoare exotică.

În cei trei 3 ani şi jumătate de relaţie, femeia şi-ar fi ridicat o vilă în Gorj, ar fi început afaceri în Dubai şi în loc să îşi ducă amorezul la altar, l-a lăsat în sapă de lemn. Pentru gestul ei, a fost reţinută.

Cei doi s-au cunoscut în 2015. Pe atunci ea era dansatoare exotică într-un club din Milano, unde bărbatul, cu afaceri în domeniul vinurilor, îşi vindea mărfurile. Românca a aflat că Francesco Thielo nu este însurat, aşa că a început cu el o relaţie.

L-a asigurat că vrea să întemeieze împreună o familie, însă după o vreme, a revenit în ţară şi s-a măritat cu un roman. A uitat să îi spună acest lucru şi italianului, ba mai mult decât atât l-ar fi păcălit că este bolnavă şi a început să îi ceară sume importante.

Citește și
romanca, italian, bani, inselat, indragostit,
Ce-a pățit românca de 30 de ani care a falimentat un italian de 73 de ani, îndrăgostit de ea

Generos, Francesco Theilo şi-a vândut casa şi maşinile pentru
a-şi salva iubita, însă a sfârşit prin a dormi singur într-o cameră insalubră, fără toaletă.

FRANCESCO THIELO: "Am fost nevoit să trăiesc în condiţii absolut inumane care mi-au provocat traume grave psihologice şi traume fizice, din păcate, ireversibile."

Din banii italianului, românca şi-ar fi ridicat o vilă cochetă într-o localitate de lângă Târgu Jiu şi ar fi încercat să îl convingă pe bărbat să îi deschidă câte un salon de coafură în Dubai şi Bucureşti.

Femeia a fost intial reţinută pentru 24 de ore, însă autorităţile au decis că poate fi cercetată sub control judiciar.

CONSTANTIN ANINOIU, AVOCAT: "Stimata doamnă are la îndemână două portiţe. Una, să dovedească faptul că acele sume au reprezentat cadouri din partea italianului şi atunci nu va fi trasă la răspundere penală. Doi, dacă cetăţeanul italian face dovada că acele sume de bani au fost trimise în vederea însănătoşirii stimatei doamne şi pentru o eventuală căsătorie atunci fără doar şi poate cetăţeanul italian are sorţi de a câştiga acest proces, iar stimata doamnă vă fi trasă la răspundere penală."

Românca este cercetată pentru înşelăciune.

Ca să îi dovedească vină, anchetatorii urmează să verifice tranzacţiile financiare dintre ea şi italian, dar şi dacă femeia a fost internată în spital.

Citește și...
Mărturia italianului de 73 de ani care a rămas fără 780.000 de €, din cauza unei românce
Mărturia italianului de 73 de ani care a rămas fără 780.000 de €, din cauza unei românce

Cu inima frântă şi cu o pagubă de 780.000 de euro. Aşa a rămas un italian de 73 de ani, care s-a îndrăgostit iremediabil de o româncă de 30 de ani.

Ce-a pățit românca de 30 de ani care a falimentat un italian de 73 de ani, îndrăgostit de ea
Ce-a pățit românca de 30 de ani care a falimentat un italian de 73 de ani, îndrăgostit de ea

Cu inima frântă şi cu o pagubă de 780.000 de euro. Aşa a rămas un italian de 73 de ani, care s-a îndrăgostit iremediabil de o româncă de 30 de ani.

Recomandări
Iohannis, declarații dure la adresa profesorilor:
Iohannis, declarații dure la adresa profesorilor: "Cum îndrăznește cineva să pună în dificultate examenele naționale?"

Președintele României, Klaus Iohannis, a făcut, joi, declarații dure la adresa cadrelor didactice, după ce liderii sindicali au anunțat că nu sunt de acord cu ultima ofertă făcută de Guvern și că greva din învățământ va continua.

Palmă diplomatică data de NATO lui Putin: aliaţii sunt de acord ca Ucraina să devină membră
Palmă diplomatică data de NATO lui Putin: aliaţii sunt de acord ca Ucraina să devină membră

Șeful NATO, Jens Stoltenberg, a declarat, joi, că Moscova nu poate împiedica Ucraina să devină membră a alianței militare, informează Reuters, citată de News.ro

Guvernul anunță că negocierile cu sindicatele din Educație ”au luat sfârșit”. Surse: Oferta de majorare este finală
Guvernul anunță că negocierile cu sindicatele din Educație ”au luat sfârșit”. Surse: Oferta de majorare este finală

Ordonanţa de urgenţă privind educaţia a fost adoptată de Guvern, iar negocierile cu sindicatele au luat sfârşit, a anunțat, joi, purtătorul de cuvânt al Guvernului, Dan Cărbunaru.