Anunțul făcut de medici, cu privire la starea de sănătate a lui Florin Iordache

61933753
Inquam Photos/ Octav Ganea

Deputatul PSD Florin Iordache, diagnosticat cu colecistită acută, a fost operat joi, evoluţia stării sale de sănătate fiind una bună, a declarat vineri prof. dr. Mircea Beuran, şeful Clinicii de chirurgie a Spitalului Clinic de Urgenţă Floreasca.

"L-am operat ieri după-amiază. Este bine. L-am văzut în dimineaţa aceasta. Din punctul nostru de vedere, credem că mâine poate să plece acasă", a precizat medicul, potrivit Agerpres.

El a afirmat că deputatul a fost operat laparoscopic, acesta suferind de colecistită acută flegmonoasă liviatică. Iordache s-a prezentat joi dimineaţă la Spitalul Floreasca.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Cătălin Rădulescu solicită întrunirea Comitetului Executiv al PSD pentru a discuta despre schimbarea Guvernului

Deputatul Cătălin Marian Rădulescu spune că solicită întrunirea de urgenţă a Comitetului Executiv Naţional al PSD în vederea retragerii sprijinului politic pentru echipa formată din premierul Mihai Tudose şi vicepremierul Marcel Ciolacu.

Sindicaliștii din Poliție: Nu suntem la cheremul nimănui. Facem apel urgent către Mihai Tudose

Sindicatul Naţional al Agenţilor de Poliţie din România solicită premierului Mihai Tudose să pună capăt jocurilor politice şi să ia cât mai repede o decizie în privinţa conducerii Poliţiei Române.

Pățania unei femei după ce o străină a rugat-o să-și pună verigheta într-un șervețel

O femeie de 79 de ani din Dâmboviţa a rămas fără verigheta pe care o purta de aproape şase decenii după ce a fost victima operaţiunii de înşelăciune numită "pomană lui Cioabă".

Recomandări
Cum s-a ajuns la eșecul rușinos al legii salarizării. Patru miniștri n-au găsit în ultimii 5 ani o formulă potrivită

Cel puțin 770 de milioane de euro, atât ne costă negocierile eșuate privind legea salarizării din ultimii 5 ani. Au fost patru miniștri la Muncă, însă niciunul nu a reușit să găsească formula potrivită care să împace toate taberele implicate. 

„În 15 minute a distrus totul”. Viitura devastatoare din Nepal s-ar putea produce din nou, aproape 1000 de dispăruți. VIDEO

Cel puțin 360 de oameni au murit și aproape 1000 sunt de negăsit după viitura parcă apocaliptică produsă într-o vale din munții Hymalaia, la frontiera dintre Nepal și Tibet. 

Maia Sandu, alături de Zelenski şi Nicuşor Dan: Acum 35 de ani eram trei ţări sărace, iar astăzi suntem respectate în Europa

Președintele Republicii Moldova, Maia Sandu, afirmă că Republica Moldova, România și Ucraina au devenit din „trei țări sărace la marginea Europei” trei state respectate în Europa și pe plan mondial.