Amenda primită de un club din Mamaia. Puya, concert cu peste 500 de spectatori

61933053

Un club din Mamaia a fost amendat de către poliţiştii constănţeni cu 10.000 de lei, după ce, la un concert susţinut de Puya au asistat peste 500 de spectatori, contrar prevederilor legale referitoare la prevenirea răspândirii coronavirusului.

 

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa au anunţat, sâmbătă seară, că la un club din Mamaia a avut loc un concert al lui Puya la care au asistat mai mult de 500 de spectatori.

”În urma imaginilor difuzate în spaţiul virtual, poliţiştii constănţeni au efectuat verificări la un club din staţiunea Mamaia Nord, unde s-a constatat că în intervalul orar 19:00-19.30 a avut loc o interpretare a artistului Puya, la care au participat mai mult de 500 de spectatori, contrar prevederilor legale”, a transmis IPJ Constanţa, citată de News.ro.

Din acest motiv, clubul a fost amendat cu suma de 10.000 de lei.

Organizarea şi desfăşurarea în aer liber a spectacolelor, concertelor, festivalurilor publice şi private sau a altor evenimente culturale sunt permise numai cu participarea a cel mult 500 de spectatori cu locuri pe scaune, aflate la distanţă de minimum doi metri unul faţă de celălalt, precum şi cu purtarea măştii de protecţie, se arată în prevederea legală.

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Incendiu uriaș în județul Giurgiu. Focul ar fi pornit de la un scurtcircuit în gospodăria unei femei

Două case au fost mistuite de flăcări, la Gostinu, în județul Giurgiu.

Bolnavul de Covid-19 care a refuzat tratamentul la Spitalul de Boli Infecțioase Timișoara a murit

Bărbatul care a refuzat tratamentul împotriva Covid-19 la Spitalul de Boli Infecțioase ”Victor Babeș” din Timișoara a murit sâmbătă seara.

Anunțul premierului Orban. Când va fi deschisă secția modulară pentru bolnavii Covid-19 de la Elias

Premierul Ludovic Orban a declarat, sâmbătă, că speră ca, de marţi, pacienţii bolnavi de COVID-19 să fie primiţi în secţia modulară construită în curtea Spitalului Elias.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.