Accident între două microbuze şi un autoturism, în Bihor. Planul Roşu de Intervenţie a fost activat

62556366

Un accident în care au fost implicate două microbuze şi un autoturism s-a produs, luni, la ieşirea din localitatea Cauaceu, spre Salard, fiind activat Planul Roşu de Intervenţie, a transmis ISU Bihor.  

UPDATE:

Cinci persoane vor fi transportate la spital în urma accidentului care s-a produs luni, la ieşirea din localitatea Cauaceu, spre Salard, informează ISU Bihor.

"Persoanele implicate în accident au fost evaluate la faţa locului de către echipajele medicale alocate la caz, iar 5 dintre acestea, conştiente şi cooperante, vor fi transportate la spital pentru investigaţii suplimentare. Planul Roşu de Intervenţie a fost dezactivat", a transmis sursa citată.

Conform datelor comunicate anterior de ISU, în accident ar fi implicate aproximativ 40 de persoane. 

ȘTIRE INIȚIALĂ:

„În accident ar fi implicate aproximativ 40 de persoane, iar pentru o optimă gestionare a situaţiei, s-a activat Planul Roşu de Intervenţie", arată sursa citată.

La faţa locului au fost trimise de urgenţă o autospecială de stingere, o autospecială pentru transport personal şi victime multiple şi 10 ambulanţe SMURD.

În sprijinul echipajelor operative acţionează şi 3 ambulanţe aparţinând serviciului judeţean de ambulanţă.

Misiunea este în dinamică. 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Ce riscă transportatorii care au camioanele supraîncărcate. Controalele ISCTR vor fi „mai dese”

Operatorii economici care au camioanele supraîncărcate vor fi sancționați, a atenționat, luni, ministrul Transporturilor și Infrastructurii, Ciprian Șerban.

Campanie CFR Călători și CFR SA: „Fii precaut! Trecerea la nivel nu iartă greșelile!”

CFR Călători susține campania de conștientizare, inițiată de CFR SA, pentru a atrage atenția asupra riscurilor de la trecerile feroviare și a importanței respectării regulilor de traversare, fie că este vorba despre șoferi, pietoni sau cicliști.

Doliu în fotbalul românesc. A murit Lajos Sătmăreanu

Fostul component al naţionalei României, Lajos Sătmăreanu, a murit la 81 de ani, a anunţat, luni, Federaţia Română de Fotbal.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.