Un barbat a supravietuit in mod miraculos unui accident rutier dupa ce a fost aproape decapitat

60598262

Jordon Griffin a reusit sa scape cu viata dupa ce a suferit un accident de motocicleta, in urma caruia capul i-a fost aproape retezat si a pierdut 40% din sangele din organism.

Medicii nu au crezut ca va reusi sa scape cu viata, insa dupa ce s-au luptat ore in sir, eforturilor lor au dat rezultat.

La doar opt zile dupa ce a suferit accidentul, Jordon a fost trimis acasa.

"E incredibil ca nu am fost decapitat si e o minune ca inca mai sunt in viata", a declarat barbatul.

Jordon inca nu isi aminteste momentul in care a intrat cu motocicleta intr-o masina si si-a taiat gatul in grilajul autoturismului, perforandu-si ambele vase majore de sange.

Un martor a inceput sa ii apese pe gat pentru a-i opri sangerarea, in timp ce un voluntar care se ocupa de accidente si care era prin preajma i-a facut o injectie cu un medicament care ajuta la coagularea sangelui.

"Norocul lui este ca toti expertii de care ai nevoie intr-o astfel de situatie erau in apropiere", a precizat Andy Eynon, chirurgul care l-a operat.

Jordon Griffin
Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
FOTO. Imaginea care scoate din minti o tara intreaga. Mireasa, ARESTATA dintr-un motiv SCANDALOS

Danielle Howard (22 de ani) si Chris (28 de ani), doi tineri din Marea Britanie, au avut parte de o nunta ca in povesti, care a costat 10.000 de lire sterline.

Adolescenta de 17 ani care a infuriat o tara intreaga: “Sa plateasca cu viata pentru ce a facut”

IMAGINI SOCANTE. Aceasta fata de 17 ani a facut un lucru ingrozitor, care a determinat o natiune intreaga sa strige “vrem razbunare”. Gestul ei a ingrozit, dar a si revoltat, dupa ce a postat dovada ororii pe internet.

Povestea dramatica din spatele acestui chip. Greseala stupida pentru care a platit cu viata

Autoritatile din SUA au facut publica, in premiera, o fotografie cu victima operatiile de infrumusetare, Shatarka Nuby, de 31 de ani.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.