O femeie insarcinata si iubitul ei au murit spulberati de un TIR, in Bistrita

×
Publicitate

Tragedia produsa vineri noapte pe o sosea din Bistrita-Nasaud. Un tanar de 31 de ani si iubita lui, insarcinata in luna a VIII-a, au murit, iar doi copii sunt in stare grava la spital.

Se aflau cu totii intr-o caruta nesemnalizata, spulberata de un TIR care gonea cu aproape 90 de km pe ora, in localitate.

Tragedia s-a petrecut cu putin inainte de miezul noptii, in comuna Ciceu Mihaiesti, din judetul Bistrita Nasaud. Soferul TIR-ului, un tanar de 25 de ani, mergea spre Huedin cand dintr-o data, dupa cum spune el, i-a aparut in cale caruta nesemnalizata.

Carutasul, un barbat de 31 de ani din Dej, a murit pe loc. Iubita lui, o tanara de 27 de ani, gravida in luna a VIII-a, a fost transportata la spital, dar a murit la scurt timp.

Cei doi minori au fost internati in stare grava, dar medicii spun ca au sanse de supravietuire.

Etilotestul a aratat ca soferul TIR-ului nu consumase alcool. Dar el este cercetat pentru ucidere din culpa si risca sa ajunga la inchisoare.
 

Articol recomandat de sport.ro
Norvegia reacționează dur după lovitura de proporții dată de Rusia lui Putin
Norvegia reacționează dur după lovitura de proporții dată de Rusia lui Putin
Citește și...
Bărbatul din Galați care ținea de două săptămâni în casă cadavrul iubitei sale a fost arestat. Ar fi ucis-o în bătaie

Bărbatul de 40 de ani din Galați, care ținea de două săptămâni în casă trupul neînsuflețit al partenerei sale, a fost arestat. Procurorii au ajuns la concluzia că el ar fi cel care a ucis-o în bătaie pe femeia de 59 de ani.

O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Recomandări
Surse: Trei directori din companii de stat de armament au fost reţinuţi de DNA pentru luare de mită

Trei directori din companii de stat de armament au fost reţinuţi de procurorii DNA, fiind acuzaţi că ar fi luat mită, au declarat vineri surse judiciare pentru Agerpres.

Încă un incident în Marea Neagră. Navă comercială avariată în apropiere de Sfântu Gheorghe - posibil de o dronă sau o mină

O navă comercială care transporta cărbuni din Statele Unite către Ucraina a fost avariată în noaptea de 23 spre 24 iulie în Zona Economică Exclusivă a României, la aproximativ 22 de mile marine de Sfântu Gheorghe.

Secretarul general al ONU: Situaţia în Orientul Mijlociu a scăpat de sub control şi se află la marginea inimaginabilului

Conflictul din Orientul Mijlociu a ajuns într-un punct critic, iar regiunea se află „la marginea inimaginabilului”, a avertizat secretarul general al ONU, Antonio Guterres, în cadrul unei dezbateri desfășurate în Consiliul de Securitate al ONU.