Moarte misterioasa la Botosani. Modul ciudat in care un copil a gasit trupul unei femei

×
Publicitate

Moarte misterioasa la Botosani, unde trupul neinsufletit al unei femei in varsta de 62 de ani a fost gasit in apa unui parau.
 

Inexplicabil, hainele victimei se aflau intr-un tufis, la aproximativ 100 de metri distanta de locul unde satenii au descoperit cadavrul.

Corpul femeii a fost gasit de un copil care a povestit totul unui satean. Barbatul a mers acolo ca sa se convinga, insa pentru ca era intuneric, nu a vazut nimic. Abia miercuri dimineata un vecin a vazut cadavrul si a alertat autoritatile.

"Am venit si-am vazut-o si eu. Hainele ei sunt tocmai dincolo, langa copac. Ea e dezbracata in pielea goala."

"Am fost in padure dupa bureti si m-a strigat vecinul. Ei spune ca el zice ca ar fi fost plecata de doua zile si jumatate de acasa."

La fata locului au ajuns politistii si o echipa de criminalisti, iar acestora li s-a parut suspect ca hainele femeii erau lasate intr-un tufis. Mai mult, desi disparuse de doua zile, sotul nu a alertat autoritatile.

Criminalistii au analizat atent si curtea unde statea victima in speranta ca vor gasi indicii care sa lamureasca misterul mortii.

Sotul femeii a fost gasit de anchetatori, dar nu a putut fi audiat pentru ca era baut. Vecinii se tem ca femeia a fost ucisa.

"Facea treaba prin sat si mai bea cate un pahar. Poate o fi fost cu cineva la baut si sa o fi atacat."

Elena Petrache, sora femeii decedate: "Ea a venit la mine duminica pe la 17.00. Se facuse seara si i-am spus sa se duca acasa. Am petrecut-o pana la poata si s-a dus. De atunci nu am mai vazut-o."

Corpul femeii a fost preluat de medicii legisti pentru necropsie si urmeaza sa se stabileasca si cauza decesului.
 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Bolid facut praf in Los Angeles. Ce a mai ramas dintr-un McLaren de 185.000 de dolari dupa o cursa de strada. VIDEO

Imagini horror vin din SUA unde un McLaren verde de 185.000 de dolari care ar fi participat la o cursa de strada s-a ciocnit violent cu un Audi Sedan griu.

Si-a impuscat iubita in cap dupa ce femeia i-a refuzat cererea in casatorie. Gestul facut de barbat dupa crima

Un american din Indiana s-a predat singur politiei marturisind ca si-a ucis iubita dupa ce aceasta i-a refuzat cererea in casatorie relateaza The washington Post.

Barbat din Dambovita, lovit mortal de un TIR. Localnicii sustin ca victima umbla mai tot timpul beata

 Sfarsit cumplit pentru un barbat de 74 de ani, din Dambovita. Omul a pierit strivit sub rotile unui TIR incarcat cu 30 de tone de lemne.

Recomandări
Nicușor Dan s-a întâlnit la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA. A mâncat la popotă alături de soldați | FOTO

Nicușor Dan s-a întâlnit duminică la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA și a mâncat la popotă, alături de soldații americani, potrivit Administrației Prezidențiale.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.