Impact devastator. Un tânăr de 28 de ani a intrat cu viteză în „Zidul Morții”

62029269

Un tânăr de 28 de ani a murit în noaptea de vineri spre spre sâmbătă la intersecția drumului DN17 cu șoseaua de centură a Sucevei, transmite monitorulsv.ro.

Șoferul era singur în mașină și a intrat frontal în sensul giratoriu cunoscut drept ”Zidul Morții”. Accidentul s-a produs pe fondul vitezei excesive. Acul vitezometrului s-a blocat la 140 km/h.

Pompierii l-au scos dintre fiarele contorsionate, însă medicii ajunși la fața locului nu au putut decât să constate decesul acestuia.

Articol recomandat de sport.ro
Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
Citește și...
Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Momentul în care o fată de 12 ani din Bistrița-Năsăud este lovită mortal pe trotuar de un șofer. Tocmai ieșise de la școală

Eleva de 12 ani, rănită grav pe trotuar în accidentul rutier de acum două zile, în fața unei școli din județul Bistrița-Năsăud, a murit la spital.

Recomandări
Nicuşor Dan: Deciziile pe care le iau sunt pentru binele României. Uneori e mai greu să distingi între paşi

Preşedintele Nicuşor Dan afirmă că înţelege foarte bine responsabilitatea mandatului său, iar deciziile pe care le ia sunt pentru binele României, dar susţine că "uneori e mai greu să distingi între pasul 1, pasul 2, pasul 3".

Ambasadorul României la Moscova, convocat la Ministerul de Externe al Rusiei: „Va fi informat despre măsurile de represalii”

Ambasadorul României la Moscova, Cristian Istrate, a fost convocat la sediul Ministerului Afacerilor Externe al Federaţiei Ruse, a anunţat purtătoarea de cuvânt a ministerului, Maria Zaharova, informează joi Interfax.

Alertă de caniculă în toată România. ANM a emis primul cod portocaliu de temperaturi ridicate și anunță până la 37 de grade

Aproape toată ţara se va afla, joi și vineri sub o avertizare cod portocaliu și galben de temperaturi ridicate şi caniculă, meteorologii anunţând temperaturi de 37 de grade.