IMAGINI SOCANTE. Scuterist spulberat pe sosea de un sofer care a taiat linia continua

×
Publicitate

O manevra gresita a unui sofer iresponsabil a dus la moartea unui barbat care conducea un scuter. Scenele au fost surprinse de camera de supraveghere a unei benzinarii, in apropiere de Constanta.

Conducatorul auto a taiat linia dubla continua si l-a spulberat pe cel aflat pe moped. Din pacate, asa procedeaza multi soferi care se cred deasupra legii si trec peste linia continua provoacand numeroase accidente.

Camera de supraveghere a benzinariei din zona a surprins impactul brutal dintre scuter si autoturism, care taie pur si simplu linia dubla continua. Barbatul aflat pe moped a fost aruncat in autoturismul care i-a aparut in fata.

Soferul care a provocat accidentul se indrepta spre Constanta. La intrarea in oras insa a virat brusc stanga, ignorand linia continua, pentru a intra in benzinarie. Nu a observat ca din sens opus venea un scuter. Cel care il conducea nu a mai avut nicio sansa sa evite impactul cu autoturismul.

Imediat dupa izbitura, soferul a coborat din masina si a inceput sa strige dupa ajutor. Martorii s-au strans in jurul ranitului si au sunat la 112, insa atunci cand echipajul medical a ajuns la fata locului, scuteristul era deja mort.

De altfel, in acelasi loc, intr-un singur minut, am surprins alti 3 soferi care au efectuat aceeasi manevra periculoasa.

Politistii au inceput o ancheta in cazul accidentului produs la intrarea in Constanta.

Politistii de la circulatie au stabilit ca barbatul decedat, in varsta de 62 de ani, nu avea carnet pentru scuter. Ramane de vazut daca instanta va lua in considerare acest fapt, pentru a micsora pedeapsa celui care ducea autoturismul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Tinut inchis intr-o celula si hranit cu sare.Povestea socanta a unui copil omorat de propria mama

Autoritatile britanice vor da maine sentinta, in privinta unuia dintre cele mai ingrozitoare cazuri din Mare Britanie. In martie 2012, un baietel in varsta de doar 4 ani a fost omorat de propria mama si concubinul acesteia.

El este cel mai norocos moldovean. Barbatul fost la un pas sa fie spulberat de un tren. VIDEO

Un barbat din Chisinau se poate considera cel mai norocos moldovean. Barbatul a fost, la modul propriu, "la un pas" sa fie lovit de tren in timp ce traversa pe rosu.

CAMERA DE SUPRAVEGHERE. Violente intre in un barbat si o femeie dupa ce acesta i-a blocat masina

Un gest banal facut de o tanara din Satu Mare nemultumita ca un sofer neglijent i-a blocat locul de parcare a starnit reactii neasteptat de violente.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.