Cum și-a găsit sfârșitul un criminal care a ucis o fată provocându-i 54 de fracturi craniene, apoi i-a dus trupul în pădure

62438172

Un criminal din Irlanda de Nord care a ucis o adolescentă, apoi i-a aruncat trupul într-o pădure, acum aproape 20 de ani, a murit într-un accident de mașină.

Thomas Purcell, în vârstă de 36 de ani, a fost condamnat în 2006 pentru uciderea lui Megan McAlorum, în vârstă de 16 ani. Fata a suferit 54 de fracturi craniene, după ce bărbatul a luat-o cu mașina de la un magazin din Belfast, scrie dailymail.co.uk.

Purcell a fost eliberat din închisoare în 2021, apoi s-a întors să locuiască în Oxford.

Pe 4 martie, acesta se afla la volan atunci când mașina sa a intrat în coliziune cu un alt vehicul.

Bărbatul a suferit răni grave la nivelul capului. Purcell nu a supraviețuit.

Acesta avea 16 ani când a comis crima pentru care a fost condamnat la 15 ani de închisoare. Adolescenta a fost ucisă chiar în ziua de Paște din 2004, după ce a fost luată cu mașina de acesta. Trupul ei a fost găsit într-o zonă împădurită.

Articol recomandat de sport.ro
„Țineți minte acest nume!” Puștoaica de doar 15 ani din România care i-a impresionat pe cei de la European Athletics
„Țineți minte acest nume!” Puștoaica de doar 15 ani din România care i-a impresionat pe cei de la European Athletics
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Cine sunt bugetarii care vor primi 2.000 de lei în plus la salariu, după noua lege. Problema apare la sporuri

După o discuție de aproape 2 ore la Palatul Cotroceni, vineri a apărut o nouă variantă a legii salarizării. 

23 de beach baruri și terase fără avize, descoperite pe litoral. Administratorii trebuie să le desființeze în cinci zile

23 de beach baruri și terase ridicate fără avizele necesare au fost descoperite pe litoral în urma controalelor făcute vineri de ministrul Mediului. Șase sunt în nordul stațiunii Mamaia, în zona cluburilor. 

Directoarea care făcea ciocolată la serviciu nu a comentat situația, însă colegii i-au sărit în ajutor: E o bucătărie comună

Este scandal cât casa în Ministerul Transporturilor. Directoarea Centrului Național de Calificare și Instruire Feroviară (CENAFER) este acuzată că prepara ciocolată artizanală chiar în sediul instituției, apoi o vindea pe Facebook.