Crima care a șocat Belarusul. Un bărbat va ajunge în fața plutonului de execuție

62081648
iStock

Un bărbat de 48 de ani din Belarus a fost condamnat la moarte, după ce a bătut și decapitat o fetiță în vârstă de 8 luni.

Viktar Sharhel a fost condamnat la moarte, în fața plutonului de execuție, după ce a ucis-o pe Anna, în timp ce mama acesteia, Natalya Kolb, 26 de ani, care îi era prietenă, era acasă, relatează presa locală, conform Daily Mail.

Viktar și Natalya au fost găsiți în apartamentul ei, stând de vorbă la un pahar, când tatăl fetiței ucise, Leonid Kolb, a ajuns acasă și a făcut descoperirea șocantă. Potrivit presei locale, Leonid a intrat în apartament împreună cu cei doi fii ai cuplului și a văzut-o pe fetiță într-o baltă de sânge.

„Când Leonid a ajuns în apartament a văzut o scenă desprinsă din filmele de groază. Doctorul de pe ambulanță a leșinat când a ajuns și a văzut”, a povestit un vecin.

Și mama copilului a fost condamnată la 25 de ani de închisoare, cea mai dură pedeapsă pe care o poate primi o femeie în Belarus.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Bărbatul din Hunedoara care și-a amenințat copilul de 2 ani cu un cutter a fost reținut. „Nu am vrut să fac rău”

Scene șocante s-au petrecut în fața unui bloc din județul Hunedoara. Un bărbat și-a amenințat cu un obiect ascuțit propriul fiu, în vârstă de 2 ani, pe care îl ținea în brațe.

Un bărbat din Hunedoara a amenințat că își va ucide copilul cu un cutter. Intervenție de urgență a poliției

Un bărbat din Uricani, județul Hunedoara, a amenințat că își va ucide copilul minor pe care îl ținea în brațe. Individul avea asupra sa un cutter, iar la fața locului au intervenit negociatorii trupelor speciale ale Poliției.

Bărbatul din Botoșani dat dispărut de câteva luni și găsit îngropat în curtea casei sale a fost înjunghiat în inimă

Descoperire șocantă în județul Botoșani. Un bărbat de 48 de ani, dat dispărut de câteva luni, a fost găsit îngropat în curtea casei sale. Victima a fost înjunghiată, spun anchetatorii. 

Recomandări
Primele efecte după scufundarea barjelor în Dunăre. Câte zile de funcționare a primit în plus reactorul de la Cernavodă

Operațiunea de scufundare a celor 4 barje, în Dunăre s-a încheiat, iar primele efecte se văd, la Cernavodă. Nivelul apei a crescut, cu 4 centimetri în dreptul pompelor de răcire ale Unității 2. 

Cum ar fi ajuns un clip despre „ambulanța neagră” să ducă la atacul cu bâte și topoare din Cluj. Trei tineri, reținuți

Incident șocant petrecut, într-o localitate din județul Cluj. O salvare în misiune a fost atacată de niște localnici, cu bâte și topoare. 

Noi reguli pentru trotinetele electrice în București. Amenzi de până la 5.000 de lei pentru cei care le încalcă

Trotinetele electrice vor avea reguli mult mai stricte în București. Dacă în Sectorul 1, acestea au fost interzise în parcuri, și la locurile de joacă și Primăria generală pregătește un regulament nou, pentru cele de închiriat.