Copil proiectat prin luneta mașinii. 4 răniți într-un accident în Giurgiu

61902362

Patru persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs luni dimineaţă pe Drumul Naţional 6, în judeţul Giurgiu, unde un autoturism s-a ciocnit cu un autocar în care se aflau 30 de pasageri.

Niciunul dintre pasagerii din autocar nu a fost rănit, dar patru dintre cei cinci ocupanţi ai autoturismului au fost transportaţi la spital, cel mai grav fiind rănit un copil de patru ani care a fost proiectat prin luneta maşinii.

Potrivit datelor furnizate de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Giurgiu, accidentul a avut loc luni dimineaţă în localitatea Ghimpaţi, unde un autoturism Volkswagen Golf înmatriculat în judeţul Sălaj şi în care se aflau cinci persoane s-a ciocnit cu un autocar în care se aflau 30 de pasageri.

acc autocar

Niciunul dintre pasagerii autocarului nu a fost rănit, însă patru dintre cele cinci persoane aflate în autoturism au fost transportate la spital.

Un copil în vârstă de patru ani a fost proiectat prin lunetă în urma impactului, fiind transportat la spital împreună cu mama sa. Bunica copilului, în vârstă de 61 de ani, a fost şi ea rănită, fiind transportată la spital, alături de un alt adult.

Articol recomandat de sport.ro
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
Citește și...
Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

O femeie din Vaslui a fost bătută cu sălbăticie de partenerul ei, din cauza geloziei. Fiul lor de 14 ani a fost și el rănit

Un bărbat din județul Vaslui va petrece următoarele 30 de zile în arest, după ce și-a bătut cu sălbăticie concubina cu 10 ani mai tânără.

Recomandări
Furtuna care a măturat Bucureștiul a fost cea mai puternică din ultimii 30 de ani. Specialiștii au numit-o „supercelulă”

După două zile de foc, o furtună violentă, numită de specialiști „supercelulă”, a lovit cu putere Capitala și județul Ilfov.

Grindeanu vrea guvernare PSD-PNL, dar cu o condiție: ”Acum semnez, pe loc!”. Liberalii nu au încredere, AUR are alte probleme

Negocierile pentru noua formulă de guvernare continuă... de la distanță. PSD este gata să semneze un acord politic și acceptă o rocadă la guvernare, însă doar dacă social-democrații vor fi primii. 

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.