Anchetă la Craiova în cazul bărbatului care a murit la cumpărături, în hipermarket

×
Publicitate

Incident şocant petrecut într-un hipermarket din Craiova. Un bărbat de 52 de ani şi-a găsit sfârşitul după ce un container , plin cu electrocasnice, i-a căzut în cap.

Victima, din oraşul Motru, muncea în Germania şi venise acasă de sărbători, să stea împreună cu familia. Miercuri şi-au vizitat nişte prieteni din Caracal, iar la întoarcerea spre casă, au decis să intre în magazin pentru cumpărături.

Era pasionat de electrocasnice, aşa că el a rămas în acea zonă a magazinului, în timp ce soţia era la raionul de alimente. Cei doi erau căsătoriţi de anul trecut. 

Din primele cercetări se pare că tragedia a fost provocată de un angajat care lucra pe un motostivuitor şi care nu a manevrat corect utilajul, iar containerul a căzut peste client.

Angajaţii hipermarketului au sunat imediat după ajutor, iar la faţa locului a ajuns un echipaj al ambulanţei. Victima a fost transportată de urgenţă la spital, cu politraumatism cranian iar în câteva ore a murit la secţia de terapie intensivă. Poliţia a deschis un dosar pentru ucidere din culpă.

 

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Un român l-a bătut cu sălbăticie pe amantul italian al soţiei sale. Cum i-a prins

Un român de 40 de ani stabilit în Italia este acuzat că l-a băgat în spital pe presupusul iubit al soţiei lui.

S-a spânzurat de Crăciun şi a transmis totul în direct pe un forum. Reacţia martorilor

Un zidar din Marea Britanie şi-a luat singur viaţa şi a transmis suicidul în direct pe un forum.

Tânăr, în stare gravă după ce a fost înjunghiat de un bărbat care ar fi fost băut

Un adolescent de 16 din Hârşova se zbate între viaţă şi moarte după ce a fost înjunghiat de un bărbat de 67 de ani.

Recomandări
LIVE UPDATE. Legea integrității, vot final. Senatorii decid soarta unui proiect de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii decid prin vot, astăzi, soarta Legii ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Momentul în care o dronă cu explozibil descoperită pe plaja Olimp a fost detonată controlat | VIDEO

Un fragment de dronă a fost găsit, miercuri dimineaţă, pe plaja din Olimp. Accesul turiştilor în zonă a fost restricţionat.

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.