Accident grav pe DN 1. Doi copii au murit, după ce un șofer a intrat pe contrasens

×
Publicitate

Un accident deosebit de grav s-a produs sâmbătă dimineață la ieșirea din localitatea Huedin, județul Cluj, pe DN 1 E 60.

O fetiță de numai 11 luni, dar și un băiețel de 5 ani au murit, iar mama lor este în stare gravă la spital, după ce mașina în care se aflau a fost izbită cu putere de un autoturism.

Totul s-a petrecut la ieșirea din localitatea Huedin.

Mama cu cei doi copii circulau regulamentar, în momentul în care șoferul unei mașini cu volan pe dreapta a intrat pe contrasens și i-a lovit în plin. Tatăl copiilor, care conducea autoturismul, este rănit ușor. Fetița, care avea 11 luni, se afla într-un scaun special pentru copii.

Impactul a fost atât de puternic încât ambele mașini au fost proiectate pe câmp, în direcții diferite. Conducatorul autoturismului cu volan pe dreapta are 49 de ani este din București și nu a pățit nimic în urma accidentului.

Din cauza accidentului, traficul în zonă a fost blocat mai bine de două ore.

Vedeți mai multe imagini în GALERIA FOTO de mai jos!

Articol recomandat de sport.ro
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Citește și...
Un bărbat din Arad şi-a ars iubita pe picioare cu fierul de călcat. S-ar fi drogat şi ar fi bătut-o cu bastonul telescopic

Un agent de pază din Arad a fost arestat preventiv şi trimis în judecată după ce şi-ar fi ars iubita cu un fier de călcat încins pe ambele picioare, provocându-i acesteia şase leziuni şi cicatrici permanente.

Adolescent din Bihor, tratat inuman de mama sa: bătut cu bâta, ţinut nemâncat şi fără apă şi obligat să doarmă în frig, afară

O femeie din Bihor este anchetată pentru rele tratamente aplicate minorului, fiind acuzată că şi-a abandonat şi agresat copilul. Potrivit anchetatorilor, băiatul a fost bătut, ţinut fără hrană şi apă şi obligat să doarmă afară, în frig.

Doi tineri au murit carbonizaţi şi alţi doi au fost răniţi într-un accident, în Vrancea. Cum s-a produs tragedia. FOTO

Doi tineri au murit carbonizaţi şi alţi doi au fost răniţi grav în urma unui accident rutier produs, în noaptea de marţi spre miercuri, pe DJ 205C, în comuna Vârteşcoiu, după ce un autoturism a intrat într-un cap de pod şi a fost cuprins de flăcări.

Recomandări
Record pentru o lucrare a lui Brâncuși. „Danaida” a fost vândută la New York cu peste 107 milioane de dolari. FOTO

„Danaida”, o lucrare celebră a lui Constantin Brâncuși, a fost vândută cu peste 107 milioane de dolari la licitația organizată luni de casa Christie's în New York, fiind era una dintre cele mai așteptate lucrări.

Alertă extremă în Tulcea. Un nou atac cu drone rusești la granița României. MApN a ridicat două avioane F-16

Alertă la primele ore ale dimineții la granița României. MApN transmite că forțele ruse au atacat cu drone obiective civile și de infrastructură din Ucraina, la granița cu județul românesc Tulcea.

Agenția Fitch ”avertizează serios” România. Care este cel mai mare risc pentru țara noastră

Agenţia de evaluare financiară Fitch Ratings avertizează serios asupra riscurilor legate de instabilitatea politică, întârzierile în reformele din PNRR şi presiunile externe asupra economiei, iar următoarele luni sunt decisive, spune ministrul Finanțelor.