Accident grav în judeţul Constanţa. Un tânăr a murit, iar prietena lui e rănită

61961145

Un tânăr în vârstă de 24 de ani a murit, iar o adolescentă de 17 ani a fost rănită, după ce maşina în care se aflau a intrat într-un autobuz oprit la o trecere pentru pietoni, accidentul producându-se pe DN 2A, în judeţul Constanţa.

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie Judeţean Constanţa, un tânăr de 24 de ani din judeţul Vrancea conducea duminică dimineaţă un autoturism pe DN 2A dinspre Constanţa către Hârşova, scrie News.ro.

La un moment dat, în zona intersecţiei de la Hanul Morilor, şoferul a intrat cu maşina într-un autobuz care era oprit la o trecere pentru pietoni.

În urma accidentului, şoferul a murit, iar o fată de 17 ani aflată pe locul din dreapta-faţă a fost rănită uşor, fiind dusă la spitalul din Hârşova.

În autobuz, care făcea o cursă regulată de la Constanţa la Braşov, se aflau cinci călători şi şoferul, dar niciunul nu a fost rănit.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Cazul copilului care a murit după ce a mâncat la fast food. Rezultatul analizelor de la local

Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti (PTB) a fost sesizat privind decesul unui copil de trei ani în urma unui stop cardiac, existând suspiciunea unei intoxicaţii cu o substanţă necunoscută.

Un militar nord-coreean a murit de foame, după ce trenul cu care mergea a întârziat o săptămână

Incidentul şocant a fost produs de întârzierile din sistemul feroviar nord-coreean.

O tânără a murit după ce și-a ascuns în gură o pungă cu cocaină, pentru a scăpa de polițiști

O adolescentă din Anglia a murit, după ce și-a ascuns în gură o pungă cu cocaină atunci când polițiștii au tras-o pe dreapta.

Recomandări
Cursa contra cronometru pentru miliardele din PNRR. Aproape 3.000 de proiecte trebuie recepționate într-o săptămână

Aproape 3.000 de proiecte de investiții finanțate prin PNRR trebuie finalizate și recepționate urgent în această săptămână pentru a putea fi decontate, spune premierul Ilie Bolojan. 

Sorin Grindeanu, despre legea salarizării: „Sunt niște termene aproape imposibil de îndeplinit”

Sorin Grindeanu a declarat că i se pare foarte greu, dacă nu spre imposibil, să mai poată veni până mâine, poimâine, cu o formă a legii salarizării care să ducă la aprobare, el precizând că sunt niște termeni aproape imposibil de îndeplinit.

Drona care a căzut în Vrancea a stat cinci ore agățată într-un nuc. A fost observată de o femeie

O dronă care a fost observată luni dimineață în județul Galați a dispărut de pe radar și s-a prăbușit într-un sat din Vrancea.