Accident cu multe semne de întrebare, în Buzău. O fată de 11 ani a murit

×
Publicitate

Poveste macabră joi noapte, în județul Buzău. O fetiță de 11 ani a murit în condiții suspecte.

Mașina în care se afla s-a răsturnat pe Drumul Național 10, iar rudele copilei, venite la faţa locului, nu înțeleg cum a ajuns în automobil cu un străin.

Șoferul a fugit de la locul accidentului şi a fost identificat ulterior pe raza localităţii Berca, fiind vorba de un tânăr de 26 de ani, rudă cu victima, ancheta în acest caz fiind în derulare, scrie Agerpres.

Martor: "Am văzut o mașină trecând în viteză foarte mare și o bubuitură. Am ieșit afară și am văzut gaze ieșind din conducta de gaze și imediat am sunat la 112 și după aia am fost acolo să văd dacă trăiește cineva"

Mircea Eftenaru - IPJ Buzău: "În urma acestui eveniment a rezultat decesul unei fetițe de 11 ani, în prezent efectuăm cercetări pentru identificarea conducătorului auto care se pare a părăsit locul accidentului fără încuviințarea organelor de poliție.”

Accidentul s-a petrecut după miezul nopții, în localitatea Sătuc.

Șoferul care conducea, se pare, cu viteză  a pierdut controlul volanului, a intrat cu mașina într-o țeavă de gaz, apoi s-a răsturnat.

Imediat după impact, a reușit să dispară din peisaj, iar martorii au mai găsit-o la fața locului doar pe copilă.

Conform News.ro, oamenii legii au demarat cercetări pentru a afla identitatea victimei şi ce s-a întâmplat de fapt şi iau în calcul două ipoteze: fie la volan s-a aflata chiar minora care a decedat, fie maşina a fost condusă de altcineva care a fugit după ce a văzut urmările accidentului pe care l-a provocat.

Anchetă este însă în plină desfășurare.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Femeia care l-a fermecat pe Ionuț Chirilă: "Cine e? Lasă-mă lângă ea"
Femeia care l-a fermecat pe Ionuț Chirilă: "Cine e? Lasă-mă lângă ea"
Citește și...
Asistente concediate după ce s-au filmat strângând de cap un bebeluș. VIDEO

Trei asistente medicale din Arabia Saudită care s-au filmat strângând capul unui nou născut apoi au publicat imaginile pe rețele de socializare au fost concediate.

Fetiţă de 7 ani, fără splină, după ce tatăl ei a bătut-o cu coada de la un topor, de Revelion

Un caz cutremurător, petrecut în noaptea de Revelion în Galaţi, a ieşit la iveală. O copilă de 7 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost bătută cu o cruzime greu de imaginat chiar de propriul tată.

Un bărbat și-a găsit sfârșitul sub roțile unei garnituri de metrou, din SUA. VIDEO

Un bărbat și-a găsit sfârșitul după ce un adolescent l-a aruncat sub roțile trenului pentru a se răzbuna. Accidentul s-a petrecut în stația de metrou din Brooklyn, miercuri după-amiaza.

Recomandări
SURSE: PPE și Renew cer Comisiei Europene să blocheze jalonul de 770 de milioane de euro, din cauza amendamentului Fritz

Liderii PPE și Renew Europe, principalele grupuri politice pro-europene din Parlamentul European, i-au trimis o scrisoare comună președintelui Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, în care se arată îngrijorați de soarta statului de drept din România.

Legea salarizării, încă fără acord politic. PSD vrea salarii mai mari, iar UDMR se teme de scăderi de venituri

Partidele au analizat cea mai recentă variantă a legii salarizării unitare, dar nu s-au pus încă de acord pentru o variantă pe care să o susțină în Parlament.

Cristina Trăilă, secretar general adjunct al Guvernului, este audiată la DNA Iaşi. Fosta deputată PNL, însoțită de avocat

Fosta deputată Cristina Trăilă (PNL), secretar general adjunct al Guvernului, este audiată, astăzi, la sediul DNA Iaşi, în dosarul omului de afaceri Fănel Bogos, potrivit News.ro.