Michael Jackson s-a stins sub ochii unei romance!

60316969

Moartea lui Michael a socat o lume intreaga. Cei de la spitalul din Los Angeles au fost luati prin surprindere cand Ambulanta l-a adus pe megastar. Printre ei se afla si romanca Ramona G, potrivit Libertatea.

“La ora 12.30 (n. r., ora Los Angeles-ului) s-a primit un apel la ambulanta, care a si plecat spre adresa indicata. Nu era nici ora 13.00 cand au ajuns la spitalul UCLA, unde ma aflam si eu. Atunci l-am vazut pe Michael. I se faceau manevrele de resuscitare. Pentru o clipa am crezut chiar ca-si va reveni, dar nu a fost sa fie asa. Michael a murit sub ochii mei, dupa ce echipajul de pe salvare s-a chinuit 28 de minute, incercand sa-l salveze”, povesteste romanca de la UCLA.

“Era ingrozitor de slab, doar piele si os, si parea foarte batran, ii puteai da lejer peste 70 de ani. M-a frapat nasul lui, despre care s-au spus atatea, era mic si parea de plastilina”, isi aminteste Ramona cum arata megastarul la spital.

Cat despre cauza mortii lui Michael Jackson... “Probabil că lua medicamente ca sa scape de durere sau de depresie. De doi ani, de cand era in faliment, nu mai avea asigurare medicala si se pare ca lua pastile fara sa i se fi facut un control amanuntit”, a incercat sa dea o explicatie romanca.

Deocamdata, cauza mortii lui Michael ramane un mister. Rezultatele analizelor toxixologice de dupa autopsie vor fi cunoscute abia peste 4-6 saptamani.

Articol recomandat de sport.ro
Atac rusesc asupra unuia dintre cele mai mari stadioane de fotbal din Ucraina! Imagini uluitoare
Atac rusesc asupra unuia dintre cele mai mari stadioane de fotbal din Ucraina! Imagini uluitoare
Citește și...
Misterul persista in procesul mortii lui Michael Jackson. Luni va fi audiat ultimul martor

Cinci saptamani de dezbateri, 40 de martori si multe ore de demonstratii stiintifice nu au fost suficiente pentru a elucida misterul care inconjoara ultimele ore din viata cantaretului Michael Jackson.

Dr. Murray: "Michael Jackson si-a administrat singur doza letala. Nu putea sa doarma fara Propofol"

Michael Jackson dormea de doua luni numai datorita Propofolului, puternicul anestezic care l-a si ucis. Este declaratia pe care a facut-o medicul sau, aflat acum in banca acuzatilor, la finalul celei de-a doua saptamani in sala de judecata.

Rasturnare de situatie. De ce a fost sunata aceasta femeie din ambulanta in care murea Michael

Audierile in procesul lui Michael Jackson scot la iveala alte detalii importante care ar fi putut schimba cursul evenimentelor din ziua in care megastarul a murit. Amanta doctorului Conrad Murray a facut cateva dezvaluiri.

Recomandări
Nicușor Dan, mesaj ferm către partide, după verdictul Moody's: „Să renunțe la agendele politice şi la discursul electoral”

Președintele Nicușor Dan a salutat decizia Moody’s de a menține ratingul României la „Baa3”, afirmând că agenția a confirmat progresele făcute în ultimul an pentru echilibrarea finanțelor publice și reducerea cheltuielilor.

Moody’s păstrează ratingul României în categoria „recomandat investiţiilor”, cu perspectiva negativă. Reacția lui Nazare

Moody's a menţinut, vineri, ratingul atribuit României la "Baa3", cu perspectivă negativă, se arată într-un comunicat al agenţiei de evaluare financiară.

Dunărea rămâne la Cernavodă la nivelul din 3 august. În Ungaria, debitul a crescut cu 6 centimetri în ultimele 3 zile la Paks

După zile de așteptare și amânări repetate, ieri după-amiază a început operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje, în apropierea brațului Bala de pe Dunăre.