Geniu al informaticii la doar 9 ani. A inventat o aplicatie pentru iPhone

×
Publicitate

Un pusti din Singapore a creat o aplicatie pentru iPhone, folosita acum de 150.000 oameni.


Pustiul stie sa foloseasca un computer inca de la doi ani. Acum, se distreaza scriind programe care depasesc intelegerea a milioane de oameni.

Printre ele se numara si aplicatia care le permite utilizatorilor de iPhone sa deseneze pe ecran, doar atingand cu degetul suprafata de contact. Cand s-au plictisit sau vor sa schimbe modelul, tot ce au de facut este sa scuture aparatul.

Desi a devenit celebru, baiatul isi vede linistit de calculele sale. Tatal lui este si el mandru nevoie mare, chiar daca aplicatia sa, creata la concurenta cu a fiului, nu intereseaza pe nimeni.

Articol recomandat de sport.ro
Golgheterul Stelei a dat BAC-ul la 33 de ani: ”La matematică a fost cel mai dificil”
Golgheterul Stelei a dat BAC-ul la 33 de ani: ”La matematică a fost cel mai dificil”
Citește și...
Adelina Pestrițu se alătură PRO TV și va prezenta reality show-ul Burlacii: Foc în Paradis

Adelina Pestrițu se alătură echipei PRO TV și va fi prezentatoarea noului reality show Burlacii: Foc în Paradis, un format care va aduce în prim-plan povești autentice de dragoste, alegeri neașteptate și experiențe.

Selly, precizări despre Nibiru, noul oraș al divertismentului de pe litoral. Ce îi așteaptă pe vizitatori

Senzația verii de pe litoralul românesc se pregătește să primească primii vizitatori dezvoltat ca un oraș al divertismentului, Nibiru își deschide porțile în două săptămâni, cu evenimente, concerte, spectacole și activări programate de luni până duminică.

Anne Hathaway și-a etalat burtica de gravidă în ținute spectaculoase. Aparițiile care au făcut furori în New York | FOTO

Anne Hathaway a atras toate privirile la evenimentele de promovare ale noului film The Odyssey, unde și-a etalat burtica de gravidă în mai multe ținute elegante, în culori vibrante.

Recomandări
Kelemen Hunor, despre criza politică: ”Dacă nu găsim o soluţie, furia oamenilor se va îndrepta împotriva noastră”

Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, afirmă că este momentul ca partidele din fosta coaliţie să găsească o soluţie la criza politică actuală, pentru că, în caz contrar, România va avea de pierdut.

Persoanele „traficate” de Viorel Pașca au fost repartizate în centre sociale din toată țara. Ce s-a întâmplat la Vâlcea

Soții Florica și Viorel Pașca, cei trei fii ai lor și o femeie angajată la azilele de bătrâni din Bihor, bănuiți de trafic de persoane, sunt cercetați sub control judiciar.

Rusia se pregătește pentru debarcarea forțelor Ucrainei în Crimeea. Harta pe care rușii o studiază de zor | FOTO

Un expert militar rus susține că a participat la un exercițiu de comandă și stat major privind un posibil scenariu de debarcare a forțelor ucrainene în Crimeea anexată și măsurile de respingere a unei astfel de operațiuni.