Dacia lanseaza doua masini noi la Salonul de la Paris! FOTO

61567091

Dacia a avut un succes enorm in ultimii ani, mai ales dupa relansarile din 2013, cand Logan, Sandero si Stepway au primit aspect si dotari noi, iar Duster a primit un facelift important.

Renault anunta ca Dacia vine cu doua modele noi la Salonul Auto de la Paris, locul celor mai importante lansari pentru francezi. Lodgy si Dokker vor primi variante Stepway, inpirate din noul Renault Espace, model ce va fi lansat tot la Paris pentru 2015.

Espace a fost lansat anul trecut sub forma conceptului Initiale Paris la Salonul de la Frankfurt, iar acum e gata de lansarea de serie. Renault a confirmat doua lansari noi pentru Dacia la Salonul Auto de la Paris, pe 2 octombrie.

Dacia a avut un succes enorm in ultimii ani, mai ales dupa relansarile din 2013, cand Logan, Sandero si Stepway au primit aspect si dotari noi, iar Duster a primit un facelift important.

Renault anunta ca Dacia vine cu doua modele noi la Salonul Auto de la Paris, locul celor mai importante lansari pentru francezi. Lodgy si Dokker vor primi variante Stepway, inpirate din noul Renault Espace, model ce va fi lansat tot la Paris pentru 2015.

Espace a fost lansat anul trecut sub forma conceptului Initiale Paris la Salonul de la Frankfurt, iar acum e gata de lansarea de serie. Espace e bazat pe platforma modulara CFM1, folosita pentru prima data pe o masina de serie de Renault. Ea a fost lansata impreuna cu conceptul Initiale Paris anul trecut. Platforma va ajunge si pe modelel urmatoare Renault, si poate chiar Dacia.

Motorizarea ramane la fel, cu o gama variata de motoare turbo pe benzina si diesel in patru cilindri.

Renault a confirmat si aparitia Lodgy si Dokker Stepway, fara sa ofere prea multe informatii. Sunt sanse mari ca acestea sa vina cu suspensii crescute, jante mai mari din aliaj si bucati aditionale de plastic pe caroserie.

Dokker Stepway a fost lansat deja in Turcia.

Dacia

Asa arata Sandero Stepway.

Dacia

Mai multe detalii pe Sport.ro

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
FOTO | Imaginea cu Vladimir Putin care a stârnit revoltă! Ucrainenii acuză lipsă de reacție la nivel mondial
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
Scufundarea controlată a celor patru barje de pe Dunăre continuă. Motivul pentru sunt coborâte treptat în apă

Pe Dunăre continuă operațiunea de scufundare controlată a celor patru barje, ca să ajungă cât mai multă apă spre centrala de la Cernavodă.

Finanțele României se pregătesc pentru cel de-al treilea test. Standard & Poor’s decide dacă scapăm de „junk”

România a scapat din nou de retrogradarea la categoria „junk”. Agenția Moody's, a reconfirmat ratingul României, dar cu perspectivă negativă. Asta înseamnă că țara noastră rămâne pe ultima treaptă recomandată investițiilor. 

Drona care a explodat în Bulgaria, la granița cu România, a fost identificată. Anunțul autorităților de la Sofia

Ministerul Apărării de la Sofia a anunțat că drona care s-a prăbușit sâmbătă dimineața pe un câmp din Bulgaria, la circa un kilometru de stația de comprimare a gazelor de pe traseul gazoductului Trans-Balkan, este o dronă-momeală de tip Maya.