Zambon, dator la Regia de Transport Timisoara!

×
Publicitate

Claudio Zambon ar putea fi dat in consemn la frontiera, pentru ca nu si-a platit o datorie de 30.000 de lei, pe care o are la RATT.

Banii reprezinta transportul echipei si al suporterilor. 

Viceprimarul Adrian Orza a anuntat ca este hotarat sa faca ce ii sta in putinta, pentru ca banii sa intre in contul primariei, chiar daca asta inseamna ca Zambon sa fie dat in consemn la frontiera. 

Regia a castigat procesul pe care l-a inaintat italianului, asa ca Zambon este acum bun de plata. 

Adrian Orza spune ca recuperarea banilor nu are legatura cu
ultimele evenimente din fotbal.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
Citește și...
Bărbatul care a amenințat că se aruncă de pe un bloc în Timișoara va primi îngrijiri medicale

Un bărbat de 35 a pus pe jar autoritățile din Timișoara. S-a urcat pe acoperișul unui bloc cu patru etaje și a amenințat că se aruncă în gol.

O batrana de 70 de ani a fost batuta si violata de un tanar din Timis

Batrana este vaduva si locuieste singura in comuna Carpinis. Agresorul a legat-o ochi si i-a pus cutitul la tampla ca sa se asigure ca femeia nu va riposta si nu il va recunoaste.

Lugoj: Un italian a facut infarct dupa ce a fost martorul unui accident

Barbatul in varsta de 40 de ani a iesit din masina, dar nu a mai reusit sa se intoarca pentru ca a cazut din picioare. Medicii veniti la fata locului au incercat sa-l resusciteze, in zadar, insa. Se pare ca barbatul a murit in urma unui infarct.

Recomandări
Cum a doborât România a doua dronă în mai puțin de 24 de ore. Ce s-a schimbat față de prima misiune

România a trecut prin momente dramatice în ultimele 24 de ore, după ce două drone militare au pătruns în spațiul aerian național, si au fost doborâte de pilotul unui avion F-16 al Forțelor Aeriene Române. 

Studiu Eurofound: România urcă în topul creșterilor salariului minim din UE, dar rămâne printre ultimele state din clasament

România se numără printre țările cu cele mai rapide creșteri ale salariului minim din Uniunea Europeană. Totuși, acesta rămâne printre cele mai mici din Uniune. 

Vestul Europei, sub teroarea flăcărilor. Sute de mii de persoane din Spania și Franța au primit ordine de evacuare

Sunt ore critice în Spania, unde incendiile de vegetație continuă să se extindă. Fumul gros a ajuns până în capitala Madrid.