Vacanta cu final incendiar pentru un sofer turc

60143540

Barbatul se intorcea din concediu si a intrat cu masina intr-un cap de pod de pe Drumul European 70, care face legatura intre Lugoj si Timisoara.

Accidentul s-a produs intr-o localitate aflata la cativa kilometri de Lugoj, unde soferul turc a intrat pe contrasens si a lovit in plin un podet. In urma izbiturii, autoturismul a fost cuprins de flacari, iar barbatul a scapat cu rani usoare.

Alertati de flacari, localnicii au incercat sa stinga ei incendiul, pana la sosirea pompierilor. Desi a fost ranit usor, conducatorul auto a fost transportat la spital pentru investigatii amanuntite. Masina sa a fost distrusa complet.

Circulatia in zona a fost blocata aproape o ora.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Departe de teren din cauza problemelor medicale, Ana Bogdan a făcut senzație în vacanță
FOTO | Departe de teren din cauza problemelor medicale, Ana Bogdan a făcut senzație în vacanță
Citește și...
Bărbatul care a amenințat că se aruncă de pe un bloc în Timișoara va primi îngrijiri medicale

Un bărbat de 35 a pus pe jar autoritățile din Timișoara. S-a urcat pe acoperișul unui bloc cu patru etaje și a amenințat că se aruncă în gol.

O batrana de 70 de ani a fost batuta si violata de un tanar din Timis

Batrana este vaduva si locuieste singura in comuna Carpinis. Agresorul a legat-o ochi si i-a pus cutitul la tampla ca sa se asigure ca femeia nu va riposta si nu il va recunoaste.

Lugoj: Un italian a facut infarct dupa ce a fost martorul unui accident

Barbatul in varsta de 40 de ani a iesit din masina, dar nu a mai reusit sa se intoarca pentru ca a cazut din picioare. Medicii veniti la fata locului au incercat sa-l resusciteze, in zadar, insa. Se pare ca barbatul a murit in urma unui infarct.

Recomandări
SURSE: PSD a decis să intre în Guvernul condus de Adrian Veştea. Social-democrații se aleg cu de două ori mai multe ministere

PSD intră în guvern! Adunați la Vila Lac, șefii social democraților au decis să susțină cabinetul Veștea, la capătul unei săptămâni în care au adunat cot la cot cu premierul desemnat voturile necesare pentru învestirea în Parlament.

Iranul nu va redeschide Strâmtoarea Ormuz până la respectarea armistițiului din Liban. Ce condiție mai impune

Agenţia iraniană de presă Tasnim a relatat duminică, citând o sursă apropiată echipei de negociere, că Iranul nu intenţionează să redeschidă Strâmtoarea Ormuz atât timp cât armistiţiul din Liban nu este respectat, transmite Reuters.

Invazie de țânțari, căpușe și fluturi de noapte în București și alte orașe. Biologii avertizează: „Au apărut specii noi!”

Ploile abundente și temperaturile ridicate au creat condițiile ideale pentru înmulțirea insectelor în multe orașe, inclusiv Bucureștiul.