Ploiesti: au depus juramantul la scoala de pompieri de la Boldesti

×
Publicitate

Zi speciala la scoala de pompieri de la Boldesti. Zeci de tineri au jurat astazi ca vor fi in slujba cetatenilor.


Emotii si lacrimi de bucurie. 130 de tineri au depus astazi juramantul odata cu inceperea cursurilor la Scoala de Politie Pavel Zaganescu din Boldesti. 

Veniti din toate colturile tarii, viitorii pompieri au fost impresionati de ceremonie, mai ales ca erau cu ochii pe ei parintii si rudele. 

Nici acestia din urma nu si-au putut stapani lacrimile cand i-au vazut in uniforma pe elevi.

Peste doi ani, cei care astazi au depus juramantul vor pleca spre unitatile de pompieri pentru a pune in practica ce au invatat.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Ferran Torres și Marcos Llorente au stârnit controverse în vacanță: ”Imaginile confirmă. Există chimie”
GALERIE FOTO | Ferran Torres și Marcos Llorente au stârnit controverse în vacanță: ”Imaginile confirmă. Există chimie”
Citește și...
Ploiesti: Profesor batut de un parinte chiar in incinta scolii!

Directorul institutiei a fost batut de tatal unui elev chiar in fata cancelariei. Profesorul s-a trezit la pamant si, dupa ce s-a dezmeticit, a chemat politia.

Un politist a facut uz de arma, dupa ce colegul i-a fost atacat cu un cutit

S-au tras focuri de arma, sambata noapte in localitatea Filipestii de Padure, din Prahova. Totul, dupa ce un barbat a atacat un om al legii cu un cutit, si l-a taiat la o mana, dupa care s-a refugiat intr-o curte.

A dus acasa grenada gasita la serviciu!

Un barbat din Campulung Moldovenesc a gasit o grenada in comuna Breaza, unde lucreaza, si a dus-o acasa. De abia a doua zi, sotia barbatului a sunat la Politie pentru a anuta ca are o grenada in casa.

Recomandări
O a doua dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, în apropiere de Delta Dunării. Reacția MApN

O nouă dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, sâmbătă dimineață, în apropiere de Delta Dunării. Anunțul a fost făcut de președintele Nicușor Dan.

Noua lege a salarizării, blocată în negocieri. Guvernul are nevoie de încă 8 miliarde de lei, imposibil de găsit acum

Noua lege a salarizării este în pericol să nu fie votată în Parlament săptămâna viitoare, așa cum și-ar fi dorit Guvernul.

Prima regiune care ar avea de suferit în cazul unei crize a carburanților. Benzina a depășit pragul de 9 lei în unele zone

Crește tensiunea pe piața carburanților, iar acest lucru se vede și la pompă. Evoluția prețurilor este influențată de nivelul stocurilor și de dificultățile legate de aprovizionare.