Surpriza uriasa de la Apple. Ce vor avea iPad 5 si iPad Mini 2. VIDEO

61394077

Dupa lansarea iPhone 5S si iPhone 5C, Apple mai pregateste doua noi modele pentru acest sfarsit de an.

Conform Geeky Gadgets din SUA, Apple va dota noile iPad 5 si iPad Mini 2 cu cateva dintre caracteristicile de succes de la iPhone 5S.

In primul rand, ambele tablete ar putea avea in locul butonului "home" noul senzor de amprente, procesorul va fi noul A7 de 64 bit, in timp ce camerele vor primi un upgrade la 8MP.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Cum arata iPhone 5C si iPhone 5S dupa ce au fost bagate intr-un blender. VIDEO

Pentru milioanele de fani Apple care au stat cu zilele la cozi ca sa-si cumpere noile iPhone 5S si iPhone 5C, acest videoclip nu este recomandat.

Aspectele negative ale Internetului. Cum ne afecteaza memoria motoarele de cautare

Tehnologia moderna, din ce in ce mai la indemana, are si aspecte negative. Un studiu recent a scos la iveala faptul ca internetul afecteaza memoria, scrie Daily Mail.

Smartphone-ul cu ecran de safir si carcasa din titan. Cat costa "bijuteria" asamblata manual

E o competitie apriga pe piata telefoanelor inteligente. Insa, ca si la masini, nu toate joaca in aceeasi "liga".

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.