Selfie-ul video realizat in 600 de zile si 36 de tari de un fotograf

61513374

Ne-am saturat cu totii de selfie-urile facute intr-o secunda si urcate imediat pe Facebook. Cand vine vorba de un video selfie realizat in 2 ani de zile, situatia se schimba in totalitate.

Alex Chacon e un fotograf extrem de pasionat de ceea ce face. O demonstreaza si video-ul pe care l-a realizat cu un GoPro. 

In 600 de zile, Chacon a calatorit peste 200.000 de km in 36 de tari, pe cinci motociclete, realizand clipuri scurte cu camera sa, montata pe un trepied. Toate clipurile au fost compilate intr-un clip de 3 minute pe YouTube in care isi documenteaza calatoria.

Scopul calatoriei a fost unul caritabil. Chacon si-a impartit obiectele personale copiilor saraci din intreaga lume. 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
FOTO Diletta Leotta s-a pozat într-un bikini minuscul, la piscină: ”Nu mai pot suporta, aceste fotografii sunt prea ilegale”
Citește și...
Iohannis, la Innovation Labs: Digitalizarea scăzută a economiei şi a administraţiei este o realitate

Klaus Iohannis a declarat luni seară, la Innovation Labs 2018, că sectorul digital este o componentă vitală pentru dezvoltarea României, dar că, în pofida evoluţiei României în domeniul IT, nu stăm foarte bine la capitolul competenţelor digitale.

Experți și antreprenori vor prezenta viziunea lor despre viitorul tehnologiei la iCEE.fest 2018

Experți în transformarea digitală, antreprenori de succes pe plan global, autori de filme si cărți cunoscute vor prezenta viziunea lor despre viitorul tehnologiei la iCEE.fest 2018

iLikeIT. Jocurile săptămânii

George Buhnici vine cu recomandări de jocuri interesante pentru weekend.

Recomandări
Percheziții DIICOT într-un dosar de fraudare a pensiilor: prejudiciu de 7 milioane de lei. 860 de persoane cu vechime falsă

Procurorii DIICOT au anunțat că anchetează o grupare care este acuzată că ar fi introdus în sistemul ANAF declarații fiscale false, pentru a crea vechime fictivă în muncă.

Revine canicula, cu temperaturi de până la 37 de grade. Vom avea nopți tropicale în unele zone. Cum va fi vremea în Capitală

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) anunță un val de căldură care se va extinde și se va intensifica treptat în România în perioada 15 iulie, ora 12:00 – 18 iulie, ora 22:00.

Nicușor Dan a ajuns la Kiev pentru summitul dedicat Ucrainei. Mesajul transmis de Administrația Prezidențială

Preşedintele Nicuşor Dan a ajuns la Kiev. El va participa miercuri, la cea de-a cincea ediţie a Summitului Ucraina - Europa de Sud-Est, transmite Administraţia Prezidenţială.