Marea finala Vocea Romaniei aduce multe surprize si momente speciale! Nu pierde un spectacol total, MAINE, de la 20:30, numai la PROTV!

61611891

Vocea Romaniei, show-ul fenomen care a strans milioane de fani in fata televizoarelor si a mobilizat sustinatorii concurentilor in mediul online, va aduce cei mai tari artisti ai momentului pe scena vocilor in marea finala de vineri,

19 decembrie, de la 20:30, la PRO TV!

Alaturi de David Bisbal, un nume celebru in industria muzicala latino la nivel international, vor mai urca pe scena Inna - o voce 100% romaneasca care a castigat inimile oamenilor din intreaga lume si Mihai Chitu - castigatorul marelui trofeu Vocea Romaniei in sezonul precedent.

Inna este una dintre cele mai cunoscute artiste din Romania, care a reusit sa isi creeze un nume cu rezonanta in muzica dance la nivel international. Ea a cucerit pietele muzicale din Europa, America si America Latina, avand la activ turnee internationale si numeroase premii muzicale. Inna va urca vineri seara pe scena vocilor si va incanta telespectatorii cu un show incendiar, asa cum si-a obisnuit fanii din intreaga lume: “Ma bucur ca voi canta pentru a doua oara in finala Vocea Romaniei. Chiar daca programul meu este foarte incarcat in aceasta perioada, nu aveam cum sa lipsesc! Abia astept show-ul de vineri de la Vocea Romaniei!” – a declarat artista.

Mihai Chitu revine la Vocea Romaniei, pe scena care i-a adus marele trofeu sezonul trecut. De data aceasta fara presiunea marii finale pe umerii sai, Mihai declara: “E o mare bucurie si o onoare sa ma intorc pe acesta scena si sa cant! Nu mai sunt emotii de concurent, insa sunt emotii pentru ca este o scena foarte mare si te urmaresc milioane de oameni. Nu cred ca este cineva care sa urce pe scena de la Vocea Romaniei fara sa aiba emotii!”.

Citește și
Rusia va înmatricula legal mașinile furate din Uniunea Europeană
Rusia va înmatricula legal mașinile furate din Uniunea Europeană

Articol recomandat de sport.ro
Elena Ionescu se iubește cu un fost fotbalist de la FCSB! Diferența de vârstă este uriașă
Elena Ionescu se iubește cu un fost fotbalist de la FCSB! Diferența de vârstă este uriașă
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu
Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial
Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
Trump afirmă că SUA poartă negocieri cu Iranul ”în mod direct și indirect”: 20 de nave cu petrol trec prin Strâmtoarea Ormuz
Trump afirmă că SUA poartă negocieri cu Iranul ”în mod direct și indirect”: 20 de nave cu petrol trec prin Strâmtoarea Ormuz

Președintele SUA, Donald Trump, a declarat duminică seara că „multe ținte” au fost distruse în Iran și că este încrezător în producerea unei „schimbări de regim”.

Viitura pe râul Putna, în plină desfășurare. RO-Alert de inundații în județul Vrancea. Autoritățile se mobilizează
Viitura pe râul Putna, în plină desfășurare. RO-Alert de inundații în județul Vrancea. Autoritățile se mobilizează

Vârful maxim al viituri formate pe râul Putna, la Mircești, este în plină desfășurare până luni, 30 martie, la ora 12.00, cota de inundație fiind depășită cu circa 40 de cm, a anunțat Administrația Apele Române.

Vânzările de locuințe au scăzut din cauza prețurilor ridicate și a instabilității economice. „Soluția ar fi răbdare”
Vânzările de locuințe au scăzut din cauza prețurilor ridicate și a instabilității economice. „Soluția ar fi răbdare”

În primele două luni ale anului s-au vândut cu 20% mai puține locuințe față de aceeași perioadă a anului trecut, potrivit Agenției Naționale de Cadastru și Publicitate Imobiliară.