Un pacient cu probleme psihice a fugit din spital. A fost găsit pe stradă de jandarmi

62432298
Shutterstock

Un bărbat care a fugit din Secţia Psihiatrie a fost găsit de către jandarmi pe o stradă din Drobeta Turnu Severin.

 

Bărbatul era dezorientat şi confuz în momentul în care a fost găsit.

„Jandarmii care se aflau noaptea trecută în misiune pe strada Orly, din municipiul Drobeta Turnu Severin au observat un bărbat care avea un comportament suspect. Confuz şi dezorientat, bărbatul le-a atras atenţia jandarmilor, care s-au apropiat de acesta pentru a-i acorda ajutor”, au transmis, vineri, reprezerntanţii Jandarmeriei Mehedinţi, conform news.ro. 

Potrivit acestora, în urma verificărilor, s-a stabilit cǎ bărbatul în vârstă de 45 de ani, internat la Secţia Psihiatrie, a părăsit incinta spitalului.

Jandarmii au solicitat un echipaj medical, care a preluat bărbatul pentru a fi reinternat la unitatea medicală.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Româncele din Italia pot da lovitura. Salariul pe care proprietarul unui bar îl oferă femeilor care vor să lucreze pentru el

Un antreprenor italian este în căutare de chelneri. El este dispus să ofere un salariu generos, de 2.200 de euro pe lună, pentru doar 40 de ore de muncă pe săptămână.  

O tânără, diagnosticată greșit cu depresie din cauza unor atacuri de panică. Boala de care suferea. „Nimeni nu mă asculta”

O femeie de 29 de ani a fost diagnosticată greșit cu depresie, după ce a trecut printr-o despărțire. De fapt, ea suferea de epilepsie.

 

O femeie a fost respinsă la un interviu de angajare din cauza felului în care arată. Ce explicație a primit

O femeie a fost respinsă la un interviu de angajare, deși îndeplinea toate criteriile, din cauza aspectului său fizic.

 

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.