5 moldoveni, găsiţi întinşi pe stradă, după ce se drogaseră. Ce au spus când s-au trezit

61973086
Pro TV Chisinau

Cinci tineri, dintre care un minor, au fost găsiţi zăcând fără cunoştinţă pe o stradă din centrul capitalei Republicii Moldova.

Potrivit ProTV Chişinău, tinerii consumaseră droguri, lucru pe care l-au recunoscut şi în faţa camerelor televiziunilor, după ce s-a trezit. „De toate am consumat şi am adormit aici pe scări”, a spus unul dintre ei. Întrebat cum se simte, tânărul a răspuns „Fain!"

Cei cinci tineri, cu vârste între 15 şi 24 de ani, au fost descoperiţi chiar de o patrulă de poliţiei, zăcând fără cunoştinţă pe treptele unui imobil de pe strada Veronica Micle din Chişinău. Agenţii au găsit lângă ei pliculeţe cu droguri.

Doar băiatul de 15 ani a avut nevoie de îngrijiri medicale. Tinerii riscă o amendă până la 20.000 de lei moldoveneşti (4.800 lei româneşti).

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Profesoară, arestată după ce a întreținut relații intime cu un minor. Unde a ajuns filmarea cu ei doi

O profesoară din SUA riscă 25 de ani de închisoare pentru că s-ar fi filmat în timp ce întreţinea relaţii sexuale cu un minor.

Islanda acuzată că a ucis un exemplar rar de balenă. Momentul în care animalul e tranșat

Vânătorii de balene din Islanda au ucis o Balenă Albastră, una dintre cele mai mai creaturi rămase pe planetă, relatează BBC.

Bărbați răniți în timp ce încercau să împiedice un jaf, într-un restaurant. Totul a fost filmat

Doi oameni au fost înjunghiaţi încercând să împiedice jefuirea unui restaurant din Arizona, Statele Unite. S-au ales însă doar cu răni minore şi ar face exact acelaşi lucru dacă ar fi s-o ia de capăt.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.