Al 13-lea deces in Bulgaria din cauza noului virus gripal AH1N1

60388349

Victima este o femeie in varsta de 36 de ani din orasul Burgas,  potrivit Ministerului bulgar al Sanatatii. Femeia fusese internata in urma cu 20 de zile pentru a fi tratata de pneumonie.

Inainte de a muri, femeia, care era insarcinata, a pierdut si copilul. Medicii au incercat sa-i salveze viata, dar eforturile lor au fost zadarnice.

De la inceputul lunii octombrie, in Bulgaria, au murit 13 oameni diagnosticati cu gripa noua.

Citeste pe Mediafax ce masuri au luat autoritatile bulgare pentru a opri raspandirea virusului AH1N1!

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Numarul cazurilor confirmate de gripa noua se apropie de 1.000 in Moldova

Situatie ingrijoratoare in Republica Moldova, unde numai in ultimele 24 de ore au fost inregistrate 87 de noi cazuri de gripa noua. Numarul total al bolnavilor a ajuns la 975.

68 de cazuri de Ah1N1 in ultimele 24 de ore. Numarul total a ajuns la 1.465

Cate un caz s-a inregistrat in Arges, Hunedoara, Cluj, Harghita si Ialomita, cate doua in Bihor, Buzau, Giurgiu si Timis, trei in Valcea, sase in Dambovita, sapte in Iasi, 12 in Bacau, 13 in Botosani si 14 in Bucuresti, anunta Ministerul Sanatatii.

Un roman din Italia, mort din cauza gripei noi!

Ziarele locale spun ca barbatul in varsta de 28 de ani era internat intr-un spital din Salerno. Identitatea sa nu a fost facuta publica, deocamdata.

Recomandări
Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatului de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ce a provocat viitura ucigașă din Nepal și Tibet. Cauza dezastrului soldat cu cel puțin 165 de morți și sute de dispăruți

Inundaţiile devastatoare care au făcut cel puţin 165 de morţi şi sute de dispăruţi în Nepal şi Tibet au fost cauzate de prăbuşirea unui gheţar, a anunţat U.S. Geological Survey (USGS), scrie AFP.

Două turiste au scos drona cu explozibil din mare înainte de apariția geniștilor. „Au luat-o de aripi și au cărat-o 5 metri”

Drona cu explozibil descoperită, miercuri, în stațiunea Olimp, a fost detonată controlat de autorități. Grav este că, până la sosirea forțelor de ordine, două femei au scos aparatul din apă și l-au dus lângă umbrele și șezlonguri.